Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Snap Şirketi, Çalışanlarının Yüzde 10’unu İşten Çıkaracak.

Snap, İş Gücünü Yeniden

Snap, İş Gücünü Yeniden Yapılandırmaya Gidiyor

Yeniden Yapılandırma Kararı

Snap’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna yaptığı bildirimde, şirketi yüksek öncelikleri doğrultusunda en iyi şekilde konumlandırmak ve zaman içinde büyümeyi desteklemek için ekibi yeniden yapılandırma kararı alındığı aktarıldı. Bu kapsamda, şirketin küresel tam zamanlı çalışan sayısının yaklaşık yüzde 10 azaltılacağı kaydedildi. Bildirimde, kıdem tazminatı ve ilgili masraflar nedeniyle 55-75 milyon dolar arasında maliyete maruz kalınacağı, bunun 45-55 milyon dolarının da nakit olmasının beklendiği, maliyetlerin çoğunun yılın ilk çeyreğinde oluşmasının öngörüldüğü ifade edildi.

Gelecek Süreç ve İşten Çıkarmalar

Her ülkedeki potansiyel işten çıkarmaların yerel yasa ve gerekliliklerine göre ilerleyeceği, dolayısıyla bazı ülkelerde sürecin 2024’ün ikinci çeyreğine veya daha sonraya uzayabileceği aktarılan bildirimde, muhtemel masrafların bir dizi varsayıma tabi olduğu ve tahmin edilenden farklı tahakkuk edebileceği vurgulandı. ABD medyasında çıkan haberlerde, işten çıkarmaların şirketin 500’den fazla çalışanını etkileyeceği kaydedildi.

Önceki İşten Çıkarmalar

Ağustos 2022’de çalışanlarının yüzde 20’sinin işine son vereceğini açıklayan Snap, o tarihten bu yana birkaç kez işten çıkarmaya gitmişti. Şirket son olarak da geçen yıl Kasım ayında işten çıkarma gerçekleştirmişti.

İlgili Haber  2024 Yılında Benzin ve Motorin Fiyatları: Son Dakika Ekonomi Haberleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor