Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Japonya Borsası 34 Yıl Sonra Tarihi Rekorunu Kırdı!

Japonya Borsaları Tarihi ZirvedeHaberin

Japonya Borsaları Tarihi Zirvede

Japonya Borsaları Yeniden Tarihi Zirveye Ulaştı

34 yılı aşkın bir süre sonra Japonya borsaları tarihi zirveye ulaştı. Küresel yatırımcılar, Uzak Doğu devinin deflasyondan kurtulduğuna ve sürdürülebilir bir büyüme yoluna girdiğine inanıyor.

Destansı Geri Dönüş

Bloomberg’ün haberine göre kaydedilen rekor Japon hisse senetleri için bir yeniden doğuşa işaret ediyor. Japon hisse senetleri son rekor seviyesine ulaştığında inanılmaz bir hızla yükselmişti ve hisse senetlerinin düşmekten başka bir yolu kalmamıştı.

Başka Bir Balon Mu?

CLSA Menkul Kıymetler Japonya Stratejisti Nicholas Smith, 1989’un büyük olasılıkla insanlık tarihindeki en büyük balon olduğunu belirtiyor. Bugünkü rallide ise bazı yatırımcılar piyasanın hatalı bir umuda kapıldığını düşünse de analistlerin ve yatırımcıların çoğu yükselişin sağlam bir zeminde ilerlediğine inanıyor.

Rakipleri Geride Bırakmak

Enflasyon göstergelerinin ve ülkenin bu yıl içinde negatif faiz oranlarından çıkacağı beklentilerinin şirketlerin işlerini büyümesi ve geliştirmesi için bol miktarda nakit kullanımına teşvik etmesi, Japonya’daki toparlanmanın en önemli katalizörlerinden biri. Ayrıca, efsane yatırımcı Warren Buffett’ın Japonya’nın en büyük şirketlerindeki hisse senedi yatırımlarını artırması da Tokyo hisselerinin cazibesini artırıyor.

Yabancı Yatırım Akışları

Şüpheci yatırımcılar piyasa duyarlılığı değişirse fonların hızlı bir şekilde Çin’e geri dönebileceğini ve Nikkei’nin kaydettiği güçlü yükselişi kaybedebileceğini öne sürüyor. Ancak, ülke dışından gelen yatırımcılar çoğunlukla bu nedenleri bir kenara bırakmış durumda.

Aynı Fiyat, Farklı Tablo

Japonya borsasında yükselen şirketler artık daha dengeli ve çeşitli. Bu nedenle Japonya’nın büyüme potansiyeli yüksek.

*Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.*

İlgili Haber  Borsada 5 Hissenin Üzerindeki Tedbir Kalktı - Yeni Gelişmeler!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor