Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antalya’da Turizmci Öğrenciler için Yeni Fırsatlar Bekliyor

Öğrenci Gruplarına Yönelik Özel

Öğrenci Gruplarına Yönelik Özel Okulların Antalya’daki 5 Yıldızlı Otellerde Düzenlediği Tatil Kampları

Yarıyıl Tatili Başlıyor

Türkiye’de 2023-2024 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatili, 19 Ocak Cuma günü karne dağıtımıyla başlayacak. Ülke genelinde 20 milyon öğrenci ve 1 milyon 200 bin öğretmen, 5 Şubat Pazartesi gününe kadar 16 gün tatil yapacak. Yarıyıl tatili ile iç turizm de hareketlenecek. Tatilciler kayak merkezleri ve termal otellere daha çok ilgi gösterirken, özellikle sınavlara hazırlanan sınıf gruplarına yönelik özel okullar, ağırlıklı Antalya’daki 5 yıldızlı otelleri tercih ediyor. Öğrencilerin oluşturduğu gruplar, 16 gün boyunca tatilde dinlenip, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılımın yanı sıra kamplarda ders çalışacak.

Yeni Bir Tatil Modeli

Kundu’daki 5 yıldızlı bir otelin genel müdürü İsmail Çağlar, sömestir dönemi için iç pazarda tatil amaçlı çok fazla hareketlilik olmadığını, ancak ders çalışma gruplarının dikkat çektiğini söyledi. Son yıllarda Antalya’da kış döneminde açık otellere, özel okulların kurs kampları için ciddi talep oluşturduğunu anlatan Çağlar, “Okullar öğrencilerini yarıyıl tatilinde otele getiriyor. Burada hem ders çalışıyorlar hem de sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetlere katılıyorlar. Hem dinlenip hem de ders çalışıyorlar. Antalya’da son yıllarda gelişen yeni bir tatil modeli oluştu” dedi.

Avrupa Pazarı Artışta

Sömestire yönelik iç pazardan çok beklenti olmadığını belirten Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçioğlu ise “Ekonomik durumun farkındayız, iç pazarda çok büyük hareketlenme olacağını düşünmediğimizden hayal kırıklığı da yok. Geçen seneye göre talepler, biraz daha düşük seyrediyor. Talepler genelde 3-4 günlük. Avrupa pazarı ise olduğu gibi devam ediyor. Bütün oteller, geçen senenin yüzde 10-15 üstünde rezervasyon alıyor. Zaten kış aylarında para kazanmak değil, zararı minimuma indirmek istiyoruz. Öğrenci grupları da bütçelerinin düşük olması nedeniyle ağırlık 3-4 yıldızlı otelleri tercih ediyor” dedi. Antalya’nın tarihi Kaleiçi ve kent merkezindeki butik oteller ve pansiyonları temsil eden Antalya Turistik Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Alp Özel, yarıyıl tatilinde hareketlilik beklediklerini belirterek, özellikle çevre illerden şehir merkezi ve Kaleiçi’nin ilgi gördüğünü söyledi.

İlgili Haber  Ülkelere Geri Dönen Öğrenciler Önemli Rollere Soyunuyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.