Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akut Vakfı, Hatay’da İki Prefabrik Okul Açtı!

AKUT Vakfı, Hatay’da Depremler

AKUT Vakfı, Hatay’da Depremler Sonrası Yeni Okullar Açtı

6 Şubat depremlerinin yıldönümü vesilesiyle AKUT Vakfı, Hatay-Antakya’ya bağlı Serinyol ve Maşuklu’da iki prefabrik okulun açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Antakya Kaymakamı ve Hatay Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Ayazhan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen ve AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki de katıldı.

Yeni Okullar Öğrencilere Ulaştı

Serinyol İlkokulu ve Serinyol Ortaokulu ile Maşuklu İlkokulu’nda toplam 670 öğrenci öğrenim görecek. Her birinde sekiz derslik bulunan ve yalıtımları da yapılan prefabrik okullarda; öğretmenler odası, müdür odası, engelli öğrencilerin de unutulmadığı tuvaletler bulunuyor. Okullar, iklim koşullarına uyumlu, yalıtım işlevi de bulunan çift çatı tasarımı sıcak yaz günlerinde gölge ve enerji tasarrufu imkânı da sunuyor.

AKUT Vakfı Başkanı’ndan Açıklama

AKUT VAKFI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nasuh Mahruki, çocukların güvenle derslerine çalışabilecekleri, kendilerini geliştirip yarınları için güzel hayaller kurabilecekleri, ülkelerine ve milletlerine faydalı bireyler olarak yetişebilecekleri bir ortam sunmak için çaba harcadıklarını dile getirdi. Mahruki, ayrıca törende yaptığı konuşmada çocuklara ve gençlere yapılan yatırımların geleceğin kalıcı değerlerini oluşturacağını belirtti.

“AKUT VAKFI olarak 6 Şubat depremleri sonrası var gücümüzle bölge halkının yanında olduk. Zor zamanlarda dayanışmanın ve birlikte mücadele etmenin gücünü göstermeye gayret ettik. Çocuklarımıza ve gençlerimize yapılan tüm yatırımların, verilen tüm hizmetlerin geleceğimiz, ülkemiz ve hepimiz için kalıcı değerler oluşturacağının bilinciyle başladığımız Hatay’a iki okul projemizi tamamlayarak açılışlarını yapmaktan dolayı gururluyuz. Zor zamanlardan geçerken öğrencilerimize ve öğretmenlerimize en verimli eğitim ortamını sunmayı hedefledik. Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize başarılı ve keyifli bir eğitim, öğretim dönemi diliyoruz.”

İlgili Haber  Deprem Bölgelerindeki Özel Okul Öğrencilerine Eğitim Yardımı Başvuruları Sürüyor!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler