Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akbelen’e ihanet edenler: Öğrencileri aldatma planı!

Akbelen Ormanı’nı Yok EdenlerAkbelen Ormanı’nı Yok Edenler Öğrencilere Yalan Söylemiş
Akbelen Ormanı’nı Yok Edenler Öğrencilere Yalan Söylemiş

Kömür çıkarmak için Akbelen Ormanı’nı tüm itirazlara rağmen yok eden YK Enerji, önceki gün çölleştirdikleri bölgede İTÜ’lü öğrencilerle birlikte fidan dikimi yapıldı. Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Rektör Yardımcısı ve Maden Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kumral, YK Enerji Genel Müdürü Erol Demir ve öğrencilerin katıldığı etkinlik basına servis edildi.

Tartışmaların ardından İTÜ Kulüpleri’nden yapılan açıklamada, öğrencilere yanlış ve eksik bilgi verilerek oraya götürüldükleri ortaya çıktı. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “İTÜ kulüplerinin, doğa katliamı yapan yandaş şirketin termik santralına emri vakiyle reklam malzemesi yapılmasını kabul etmiyoruz. Teknik Üniversitesi kulüpleri, ne termik santral destekçisi ne de bu santrala 2018-2023 yıllardır 1 milyar liralık teşvik veren santralın sahibi şirketlerle işbirliği içinde olan iktidarın siyasi propagandasının bir parçası olabilir. İTÜ yönetiminin, öğrencilerin iradesini hiçe sayan bu ve benzeri uygulamalarının karşısındayız. Doğa düşmanı sermaye gruplarına hoş görünmeye çalışan ucuz rant oyunlarına oyuncak olmayacağız. Öğrenci iradesi yok sayılamaz.

Köylerin Direnişi

Akbelen Ormanı’nın talanına karşı köylülerin direnişi devam ediyor. Yapılan yok edenler öğrencileri kandırmış. Köylülerin direnişi karşısında…

Akbelende talana karşı direnen köylülere para cezası


İlgili Haber  Zonguldak Kız Meslek Lisesi Öğrenci ve Velileri Tepkili!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.