Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İtü öğrencileri, ağaç kesen şirketin arazisinde fidan dikmeye başladı

İTÜ Öğrencileri Fidan Dikme

İTÜ Öğrencileri Fidan Dikme Etkinliğinde Skandala İmza Attı

Skandalın Ortaya Çıkışı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), okulun 250. yılı vesilesiyle öğrencileri fidan dikme etkinliği düzenledi. Ancak Muğla-Milas’ta gerçekleştirilen etkinlik sırasında öğrenciler, akbelen Ormanı’nda ağaç kesen Yeniköy Kemerköy Termik Santrali’ne götürüldü. Burada yaşananları fark eden öğrenciler, durumu şaşkınlıkla karşıladı. Orman mühendisi fidanların zaten burada büyümeyeceğini ve dikilmelerinin zamanının olmadığını belirterek tekrar sökülüp diktirileceklerini söyledi.

Skandalın Detayları

İTÜ 250. yılı vesilesiyle düzenlenen “250 Yılda 250 bin Fidan” etkinliği kapsamında öğrenciler, 31 Ocak – 1 Şubat arasında “250. Yıl Hatıra Ormanı”nın kurulması için Muğla-Milas’a götürüldü. Ancak öğrenciler, Yeniköy Kemerköy Termik Santrali’ne götürülerek burada şaşırtıcı olaylarla karşılaştılar. Bir öğrenci, internet sitesinde 81 ilde fidanların dikileceği belirtilip bağış toplandığını, ancak kendilerine gezi hakkında hiçbir bilgi verilmeden termik santrale götürüldüklerini belirtti.

Etkinlik sırasında termik santrale gidildiğinde, öğrenciler şaşkınlıklarını dile getirdi. Yemekhanede kahvaltı edildikten sonra konferans salonuna geçilerek şirket tanıtımı yapıldı. Ancak öğrencilerin meraklı sorularına geçiştirici cevaplar verildi. Ayrıca termik santral görevlisi, “Maden çıkarmazsak nasıl enerji üreteceğiz” şeklinde bir konuşma yaparak yerel halkın yerlerinden kaldırılıp farklı arazilere yerleştirildiğini söyledi. Ayrıca bahsi geçen ağaçların zeytin ağaçları olduğu belirtildi.

Ardından fidan dikimi alanına götürülen öğrencilere, burada fidan dikimine yardımcı olacak görevliler eşlik etti. Ancak bir orman mühendisi, fidanların burada büyümeyeceğini ve dikilmelerinin zamanının olmadığını, denetleyiciler olarak tekrar sökülüp diktirileceklerini öğrencilere aktardı.

Rektörün Tepkisi

Etkinliğin bitiminin ardından otobüslere binen öğrenciler, rektörün teşekkürleriyle uğurlandı. Ancak öğrenciler, sunum sırasında ve otobüs yolculuğunda sürekli görüntülerinin çekildiğini ve aynı zamanda rektörün, bu durumu sorgulayanlara “Ağaç diktik işte, iyi bir şey yaptık, siz sonuca bakın” şeklinde cevap verdiğini belirtti.

İlgili Haber  Akbelen'e ihanet edenler: Öğrencileri aldatma planı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.