Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adana Valisi: Milli Eğitim’e Darbe Kitabından Rahatsızlık, Kitap Fuarında Afişler Kaldırıldı

Adana Valisi, Kitap Fuarında

Adana Valisi, Kitap Fuarında Rahatsızlık Yaratan Kitabın Afişinin Kaldırılmasını İstedi

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Çukurova 16. Kitap Fuarı’ndaki bir kitabın afişi nedeniyle rahatsızlık duydu ve kaldırılması için talimat verdi. Yaşananlar büyük tartışmalara neden oldu.

Cumhuriyet’ten Çağdaş Bayraktar’ın haberine göre, Adana’da dün başlayan Çukurova 16. Kitap Fuarı’nda Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in, Nergiz Yayınları standında bulunan Mahiye Morgül’ün “Milli Eğitim’e Darbe” kitabının afişinden rahatsızlık duyduğu öne sürüldü. Vali Köşger’in, kitap fuarını gezdiği sırada bu durumu fark ettiği ve kurmaylarına talimat verdiği iddia ediliyor.

İddiaya göre Vali Köşger, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü standını ziyaret ederken yan taraftaki Nergiz Yayınları’nın standında bulunan kitabın afişi nedeniyle rahatsız oldu ve afişin kaldırılmasını talep etti. Afişin bir süre sonra yetkililer tarafından kaldırıldığı belirtiliyor.

Yayınevi Sahibinden Açıklama

Yayınevi sahibi Ahmet Acar, yaşanan olaylarla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Fuarın açılması sonrası Adana Valisi dün fuar alanını gezmiş. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü standını gezerken bizim standımızdaki afişi görmüş. Bizim haberimiz yok. Sonra yardımcısına talimat vermiş. İsmini bilmediğimiz Vali Yardımcısı da müşteri gibi gelip kitabı aldı. Sonra TÜYAP yetkililerine kitabın kaldırılması telkininde bulunmuş. Kitap yasal olduğundan böyle bir şey olamayacağı yanıtını alınca da en azından afişinin kaldırılmasını, aksi halde öğrencilerin fuara yönlendirilmesine izin vermeyeceğini belirtmiş. Yetkililer de bizimle konuşmaya geldi ve durumu anlattı. Ekonomik durumlar ortada. Biz de o afişin kaldırılmasına izin verdik.

İlgili Haber  Eğitim Öğretim Döneminin İlk Yarıyılında Tatildeyiz!

Acar ayrıca, “Yazarının standa gelip imza atacağı yasal kitaba bunlar yapılıyor. Eğer kitaba, afişe müdahale edilme noktasına kadar gelindiyse, birileri bu ülkeyi bitirmek istiyor demektir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Üstün Yetenekli Öğrenci Eğitim Merkezi
Sıradaki Haber Üstün Yetenekli Öğrencilerin Özel Eğitimleri ÜYEP Merkezi’nde Sürüyor