Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yurt Sizden, Antalya Bizden: Ekspres Keyfi!

Türkiye Yardım Sevenler Derneği

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Antalya Şubesi Öğrencilere Yurt İsteğinde Bulundu

Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Antalya Şubesi Başkanı Havva Koca, üniversite öğrencileri için yurt sorununa çözüm önerisinde bulundu. Dernek olarak eğitim ve sağlık alanlarında onlarca okul ve sağlık merkezi binası yaptıklarını belirten Koca, son dönemde ekonomik nedenlerle okulu bırakmak zorunda kalan 730 binin üzerindeki üniversite öğrencisine dikkat çekti.

Yurt Foto

Talep Edilen Yurt Çözümü

TYSD Antalya Şubesi, uzun yıllardır yurt yapmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Ancak ekonomik krizle birlikte öğrenci sayısıyla yurt sayısı arasındaki dengesizliğin arttığına dikkat çekerek, öğrencilere uygun ve kaliteli barınma imkanı sağlanması gerektiğini vurguladı.

Foto Yurt

Adaylara Sesleniş

Antalya’da yurt yapımı için belediye ve kamu kurumlarıyla görüşmeler yapıldığı ancak sonuç alınamadığı belirtildi. Bu noktada belediye başkan adaylarından ve ilgili kamu kurumlarından destek istendi.

TYSD Antalya Şubesi, “Yurt için bize yer göstersinler, yurdu biz yapalım. Öğrencilerimizin rahat bir şekilde eğitim almalarını sağlamak için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Başkan Koca

Öğrenci Destek Programları

TYSD Antalya Şubesi, öğrencilere burs ve eğitim programlarıyla destek verdiklerini belirtti. Dernek, öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli destekler sunmaya devam ediyor.

TYSD Antalya Şubesi, Antalya’da okuyan öğrencilere yönelik yaptığı burs ve eğitim programlarıyla bugüne kadar 550’nin üzerinde üniversite öğrencisini mezun ettiğini açıkladı.

Kaynak: Antalya Ekspres Gazetesi

İlgili Haber  Erkek Öğrenci Yurdunda Tecavüz, Taciz ve Şiddet Olguları! Sapık Eğitmenler Yargısızca!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler