Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yunak’ta Okul Güvenliği Toplantısı – Öğrenci ve Personeli İlgilendiren Gündem Maddei

Yunak’ta Okulların Güvenliği İçin

Yunak’ta Okulların Güvenliği İçin Toplantı Yapıldı

Toplantıda Geniş Katılım Sağlandı

Yunak’ta 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde okulların güvenliği ile ilgili geniş katılımlı bir toplantı yapıldı. Yunak Öğretmenevinde yapılan toplantıya, Kaymakam Özgür Pelvan başkanlık etti. Belediye Başkanı Ali Konak, İlçe Emniyet Amiri Numan Salatan,  İlçe Jandarma Komutanı Üsttğm. Hüseyin İmren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, mahalle muhtarları, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, taşıma servis temsilcileri de toplantıya katıldı.

Güvenlik Önlemleri ve Diğer Konular Görüşüldü

Toplantıda; 2023- 2024 Eğitim Öğretim yılı ikinci yarıyıl başlangıcında okullarda ve çevresinde güvenlik önlemleri, servis araçlarının denetimi, taşıma yemekleri, uyuşturucu madde kullanımıyla mücadele ve okullarda başarının artırılması ile ilgili konular görüşüldü.

Oluşan Kararlar ve Alınan Tedbirler

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, toplantının ardından yaptığı açıklamada, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarının okul güvenliğinin sağlanması konusunda aldığı kararları ve tedbirleri aktardı. İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda güvenli eğitimin sağlanması konusunda emredilen hususlarla ilgili tedbirlerin bir kısmı halen uygulanmakta olup, bir kısmı ise bu yıl uygulanmaya başlanacaktır.

İlçe okullarında güvenlik yönüyle ciddi sıkıntılar olmamakla birlikte, tedbirlere riayet edilmediği takdirde güvenlik riski oluşturabilecek potansiyel mevcuttur. Bu riskleri azaltmak ve ortadan kaldırmak amacıyla okul müdürlükleri, Okul Aile Birliği başkanları, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, tarafından gerekli önlem ve tedbirler alınacaktır.

İlgili Haber  Üniversite Adaylarına Müjde: YKS Başvuru Tarihleri Belli Oldu - Çorum Haber

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler