Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yozgatlı Gençler İçin Son Başvuru Tarihi 29 Ocak Olan Özel Eğitim Fırsatı!

Türkiye Diyanet Vakfı ve

Türkiye Diyanet Vakfı ve Sivil Toplum Okulu Projesi

Başvuru Tarihi ve Süresi

Türkiye Diyanet Vakfı veya Sivil Toplum Kuruluşlarında (STK) kariyer hedefi olan, lisans ve lisansüstü eğitimine devam eden öğrenciler ile yeni mezunların faydalanabileceği “Sivil Toplum Okulu” projesi için son başvuru tarihi 29 Ocak 2024 olarak açıklandı. Programın toplam süresi 12 ay olup, hafta içi, tam zamanlı veya yarı zamanlı şekilde uygulanacaktır.

Kimler Katılabilir?

Programa vakfın veya STK’ların kariyer hedefi olan, lisans veya lisansüstü eğitimine devam eden öğrenciler ile yeni mezunlar başvurabilir. Program başvuruları tüm bölümlerden öğrenci ve mezunlara açıktır.

Program Yeri

Program, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi’nde Ankara’da gerçekleştirilecektir. Kabul edilen öğrencilere herhangi bir barınma olanağı sağlanmamaktadır.

Eğitim Programının Kapsamı

Sivil Toplum Okulu sistematik ve interdisipliner deneyim merkezli bir eğitim programıdır. Bu çerçevede program, kişisel gelişim, mesleki eğitim, bölge uzmanlığı ve mesleki deneyim olmak üzere dört ana eğitim programından oluşmaktadır. Bu programların detayları şu şekildedir:

Kişisel Gelişim Eğitim Programı

Bu modülde bursiyerler, kişisel ve mesleki hayatlarında kendilerini tanımaları, hedefler belirlemeleri, zaman ve stres yönetimi, problem çözme, inovatif düşünme, liderlik ve iletişim gibi konularda becerilerini arttırmayı amaçlayan bir modüle katılacaklardır.

Mesleki ve Teknik Eğitim Programı

Bu modülde bursiyerler, çalışma hayatının gerekli şartlarını kavramak, iş ve çalışma ahlakını benimsemek ve sivil toplum alanının temel kavram ve tartışmalarını bilmek temelinde eğitim alacaklardır. Ayrıca bilişim teknolojileri desteği ile eğitimler de verilecektir.

İlgili Haber  Polislik Sınavları Ertelemesi: 2024 Pmyo ve Pomem Eğitim Sonu Sınavı Tarihi Belli Oldu!

Bölge Uzmanlığı Eğitim Programı

Bu program, toplumların dünyadaki durumu ve bölgelere göre değişim gösteren politikalarının coğrafi ve kültürel havzalar nezdinde anlamayı ve sağlıklı araştırma verileri üretmeyi planlayan bir programdır. Ayrıca insani diplomasi ve insani yardım alanlarında geleceğe yönelik öngörülerde bulunmayı amaçlamaktadır.

Mesleki Deneyim Eğitim Programı

Bursiyerlerin kişisel gelişim ve mesleki- teknik eğitim programı ile edindikleri teknik bilgiyi bir iş ortamında tecrübe etmelerini ve gelişimlerini değerlendirmeyi sağlayacak bir eğitim modülüdür.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!