Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yozgat’a Yapılacak İnşaat İçin Yer Teslimi Yapıldı!

Yozgat Bozok Üniversitesi ve

Yozgat Bozok Üniversitesi ve Devlet Su İşleri iş birliğiyle Bozok Su Göleti projesi hayata geçiriliyor

Devlet Su İşleri ve YOBÜ İş Birliği

Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) kampüs alanında hayata geçirilecek olan Bozok Su Göleti projesi için Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü ve üniversite iş birliğiyle önemli bir adım atıldı. YOBÜ Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Devlet Su İşleri 123’üncü Şube Müdürü Nurettin Şenol ve yüklenici firma yetkilisi Mehmet Sarıaltın ile bir araya geldi. İmzalanan yer teslimi sözleşmesi ile proje start aldı.

Proje Detayları

Devlet Su İşleri 123’üncü Şube Müdürü Nurettin Şenol, Kayalı Boğaz Deresi mevkiinde inşa edilecek Bozok Su Göleti projesi için yüklenici firma ile sözleşme imzalandığını ve yer tesliminin yapıldığını belirtti. Projenin beton gövde tipinde olacağını ve 21 Şubat 2024 tarihinde yer tesliminin gerçekleştirildiğini ifade etti. Göletin tamamlanması hedefinin 300 takvim günü olduğunu dile getiren Şenol, 2024 yılı içinde baraj gövdesinin tamamlanarak su tutmaya başlanılacağını belirtti.

Rektörün Açıklamaları

Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, su sorununa kalıcı çözüm getirecek olan Bozok Su Göleti projesinin Yozgat Bozok Üniversitesi için büyük bir adım olduğunu belirtti. Projeyi destekleyen yetkililere teşekkür ederken, projenin tamamlanmasıyla birlikte, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin daha modern ve çevre dostu bir kampüse sahip olacağı ifade edildi.

Projenin Önemi

Üniversitenin en büyük problemlerinden biri olan sulama sorununu çözecek olan proje ile bölgede yaşayan insanların yaşam kalitesinin artacağını ifade eden Prof. Dr. Yaşar, “Yıllardır süren su sorununa proje kapsamında köklü bir çözüm üretmiş olacağız. Bozok Su Göleti, 120 bin metreküp depolama hacmiyle su sıkıntısına çare olacak. Üniversite kampüsümüzde gerçekleştirilecek bu proje, sadece su sorununu değil, aynı zamanda kampüsün çehresini değiştirerek daha yaşanılabilir bir yeşil kampüs olma hedefimize önemli katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  Yozgat'ın O İlçesinde Eğitim Masaya Yatırıldı: Yeniden Değerlendirme Süreci Başladı

Projenin Beklentileri

Göletin toplam depolama hacminin 125 bin metreküp olduğunu vurgulayan Şenol, 20 bin metrelik gövde hacmine sahip olacak Bozok Su Göleti’nin il ve üniversite için önemli bir kazanım olacağını söyledi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin daha modern ve çevre dostu bir kampüse sahip olacağı ifade edildi.

Hayırlı Olsun

Rektör Yaşar, projenin hayata geçmesine destek veren yetkililere teşekkür ederken, Bozok Su Göleti’nin il ve üniversite için hayırlı olmasını diledi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin daha modern ve çevre dostu bir kampüse sahip olacağı ifade edildi.

yer-teslimke-4.jpg

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler