Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YÖK ve Sanayi Teknoloji Bakanlığı Arasındaki İş Birliği

YÖK ve Sanayi Bakanlığı

YÖK ve Sanayi Bakanlığı Arasında Üniversite-Sektör İş Birliği Protokolü İmzalandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Sanayi Bakanlığı İş Birliği

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Sanayi Bakanlığı arasında imzalanan protokolle üniversite-sektör iş birliğinin daha da geliştirilmesi hedefleniyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın da katıldığı imza töreninde, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, bakanlık yetkilileri ve üniversitelerin rektörleri de bulundu.

Üniversite-Sektör İş Birliği ile İstihdam Olanaklarının Artması Hedefleniyor

YÖK Başkanı Özvar, yaptığı konuşmada, üniversite-sektör iş birliğinin öğrencilerin sektörel gelişmelere vakıf olmalarını sağlayacağını ve mezunların istihdam piyasasına daha hazır hale gelmelerine katkı sağlayacağını belirtti. Ayrıca, sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücüne daha kolay ulaşmasını da sağlayacağını vurguladı. Özvar, protokolün önemli bir adım olduğunu ve bundan sonraki dönemlerde daha kapsamlı iş birliklerine zemin teşkil edeceğine inandığını ifade etti.

Bakan Kacır’ın Açıklamaları

Bakan Kacır, YÖK ile tüm üniversitelerle gençlerin teknolojik yetkinliklerini artırmak amacıyla hayati bir iş birliğine imza atacaklarını belirterek, insan kaynağına yapılan yatırımların devam edeceğini vurguladı. Gençlerin geleceğine yatırım yapmaktan geri durmayacaklarını ifade etti.

Doğa Başak ÖZTÜRK/ANKARA, (DHA)

İlgili Haber  Depremde Kaybettiklerimiz İçin Okullarda Saygı Duruşu