Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YÖK, Vakıf Üniversitelerindeki Burslu Milli Sporcu Kontenjanını Artıracak – Son Dakika Eğitim Haberleri

Vakıf Üniversitelerinde Burslu Milli
Vakıf Üniversitelerinde Burslu Milli Sporcu Kontenjanı Artacak

Vakıf Üniversitelerinde Burslu Milli Sporcu Kontenjanı Artacak

Milli Sporcu Kontenjanı Artırılacak

Vakıf üniversitelerindeki burslu milli sporcu kontenjanı artırılacak. YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre Özvar, Kırgızistan’da gerçekleştirilen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda hem serbest hem grekoromen stilde dünya şampiyonluğu kazanan Siirt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü 3. sınıf öğrencisi Atalay Demir ve antrenörü Mehmet Naim Dildirim ile Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak’ı makamında ağırladı.

Spor Dostu Kampüs Projesi

Özvar, Türkiye’de bütün üniversitelerde başlatılan “Spor Dostu Kampüs” projesi ile kampüslerin hem profesyonel sporculara hem de diğer öğrencilere imkanlar sağlayacak şekilde düzenlenmesini ve tüm öğrencilerin sporla buluşmasını istediklerini ifade ederek, şöyle devam etti:

Üniversitelerin Spor Altyapısı

“Türkiye’de bütün üniversitelerde başlatılan “Spor Dostu Kampüs” projesi ile kampüslerin hem profesyonel sporculara hem de diğer öğrencilere imkanlar sağlayacak şekilde düzenlenmesini ve tüm öğrencilerin sporla buluşmasını istediklerini ifade ederek, şöyle devam etti:

Dünya Şampiyonu Atalay’ın Sözleri

Demir’i tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Özvar, sporcunun günde ikişer saat süren iki veya üç antrenman yaptığını anlatması üzerine, yetenek kadar çalışmanın da önemli olduğuna işaret etti.

Özvar, “Çalışma yeteneği geçer. Her alanda büyük bir emek lazım, devamlı meşgul olmanız gerekiyor. Siz artık sporu profesyonel boyutta yapıyorsunuz. Rakipleriniz ne kadar çalışıyorsa en az onlar kadar çalışmanız lazım.” ifadesini kullandı.

Siirt Üniversitesinden dünya şampiyonu sporcu çıkmasının güzel bir başarı hikayesi olduğunu vurgulayan Özvar, Rektör Şındak ve antrenörlere de teşekkür etti.

İlgili Haber  Yurt Dışı Burs Rehberi - Eğitim Haberleri


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!