Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıkılmadık, Yeniden Doğduk: Evde Eğitimde Başarı Belgesi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da depremzede öğrenciye karnesini evinde verdi

Bakan Tekin, Hasan Buğra Genç’e Evde Karnesini Verdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’nın Çankaya ilçesinde evde eğitim gören Çankaya Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Hataylı depremzede Hasan Buğra Genç’i evinde ziyaret etti. Genç, Hatay’daki depremde babasını ve iki kardeşini kaybettikten sonra ailesiyle birlikte Ankara’ya geldi ve deprem etkisiyle yaşadığı sağlık problemleri sebebiyle evde eğitim görmeye başladı.

Bakan Tekin, Genç’in evine giderek ona karnesini ve takdir belgesini verdi. Tekin, Genç’in yaşadığı felakete rağmen takdir belgesi almaya hak kazandığını belirterek, başarısından dolayı tebrik etti.

Evde eğitim gören depremzede öğrenciye Bakan Tekinden karne

Genç’in Başarısı Takdir Edildi

Hasan Buğra Genç, yaşadığı zorlu süreçlere rağmen takdir belgesi almaya hak kazandı ve bu başarısı ile Bakan Tekin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bu özel ziyaret, depremzede öğrencilere ve ailelerine verilen destek ve eğitim hakkının herkes tarafından eşit bir şekilde ulaşılabilir olmasının önemini vurguladı.

Bakan Tekin’in bireysel ilgisi ve öğrencilere verdiği desteğin, eğitim sistemi ve toplumun genel refahı için ne kadar kritik olduğunu gösteriyor.

Bakan Yusuf Tekin, Çankaya Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Hasan Buğra Genç’i evinde ziyaret etti. Hasan Buğra Genç, Hatay’daki depremde babasını ve iki kardeşini kaybettikten sonra evde eğitim alıyor.

Bakan Tekin’den Takdir Belgesi

Bakan Tekin, Hasan Buğra Genç’e başarılı öğrencinin 5 yaşındaki kardeşi Zeynep ile birlikte karnesi ve takdir belgesi verdi. Genç, depremin etkisiyle yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle evde eğitimine devam ediyor.

İlgili Haber  Meb, Ortak Yazılılar İçin Örnek Konu Soru Dağılım Tablolarını Yayımladı! İşte Görüntüleme Ekranı - Son Dakika Eğitim Haberleri

Hoş Sohbet

Bakan Tekin, Hasan Buğra Genç ile bir süre sohbet ettikten sonra Ankara’da annesi, kız kardeşi, anneannesi, dedesi ve teyzesiyle birlikte yaşayan gençle iletişimini güçlendirdi.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!