Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeniden Diriliş: Sağlık Araştırma Üniversitesi Olmak

Sakarya Üniversitesi’nin 2024 Yılı

Sakarya Üniversitesi’nin 2024 Yılı Akademik Kurul Toplantıları Yapıldı

Rektör Prof. Dr. Hamza Al Başkanlığında Toplantı Gerçekleşti

Sakarya Üniversitesi’nin 2024 yılı Akademik Kurul toplantısı, tüm akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Hamza Al’ın başkanlığında üniversitede görev yapan araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesörlerle ayrı ayrı gerçekleştirilen akademik kurullarda en önemli gündem Sakarya Üniversitesi’nin aday Araştırma Üniversitesi olma konusuydu.

Yüksek Performans Beklentisi

Bu yıl Sakarya Üniversitesi’nde görev yapan tüm akademisyenlerin proje ve yayın konusunda yüksek performans göstermesi gerektiğine vurgu yapıldı. YÖK 2 yıl süresince aday Araştırma üniversitelerinin performansını izleyecek. Rektör Al, akademik performans açısından 2024 yılının önemli bir dönem olduğunu belirtti.

İnançlı ve Destek Dolu Hazırlıklar

Rektör Al, akademik performansın artırılması konusunda TÜBİTAK, AB Projeleri ve Q1, Q2 dergilerinde yayın sayısının arttırılması gerektiğini ifade etti. Bunun yanı sıra, akademisyenlere destek alabilecekleri kaynaklar konusunda bilgi verildi. Ayrıca, Araştırma Dekanlığının projeler konusunda desteklerinin artarak devam ettiği belirtildi.

Rektör Yardımcıları ve Dekanların Sunumları

Akademik Kurul toplantısında Rektör Yardımcıları ve Dekanlar, üniversitenin performansı, topluma katılım ve sürdürülebilirlik faaliyetleri, eğitimdeki yenilikler, araştırma projeleri ve yayın destekleri hakkında sunumlar gerçekleştirdiler.

Bu çerçevede, Sakarya Üniversitesi’nin hedefleri doğrultusunda 2024 yılı, akademik başarı ve performans açısından oldukça kritik bir yıl olarak belirlendi.

İlgili Haber  Sakarya'da 227 Bin 692 Öğrenci İçin Yarıyıl Tatili Başlıyor!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri
Sıradaki Haber Tatvan’da Çocuklar ve Gençler İçin Güvenli Eğitim Atmosferi Sağlandı!