Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni Sezon Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı 2024’a Davetlisiniz!

Türkiye Mobilya Sektörü İçin

Türkiye Mobilya Sektörü İçin İstanbul’da Büyük Fuar Açıldı

Mobilya Sektörü ve İhracat

MOSFED tarafından düzenlenen ve İstanbul Fuar Merkezi ile Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katılımıyla açıldı. TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Kovid-19 dışında son 6 yılda sürekli artan ihracat performansını vurguladı. 2023 yılında mobilya sektörünün 8 milyar dolarlık ihracata imza attığını belirtti.

Mobilya İhracatındaki Başarı

Gültepe, son 20 yılda küresel mobilya ihracatı yüzde 220 artarken, Türkiye’nin bu dönemde mobilya ihracatını yüzde 730 artırdığını açıkladı. 2023 hedeflerinin 10 milyar dolar, 2028 hedeflerinin ise 20 milyar dolar olduğunu belirtti.

İstanbul Mobilya Fuarı ve Beklentiler

İstanbul Mobilya Fuarı’nın, dünya genelinde mobilya sektörüne büyük katkı sağlayacak bir platform olduğunu vurgulayan Gültepe, geçen yılki yoğun katılımın bu yıl da beklendiğini ifade etti.

Fuarın Detayları ve Katılımcılar

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, fuarın toplam 250 bin metrekarelik alanda, 1000’e yakın firmanın ürünlerini sergilediğini belirtti. İstanbul Valisi Davut Gül ise fuara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Ziyaretçi Beklentisi ve Gelecek Planlaması

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, fuarın 2028’de 12 milyar dolarlık ihracat hedeflediğini ve 1000 civarında firma ile 3 binden fazla markanın katıldığını açıkladı. Ayrıca, 200 bin ziyaretçinin bu organizasyona gelmesinin beklendiğini ve IIFF’nin 2025, 2026 ve 2027 takviminin hazırlandığını paylaştı.

Üreticiler ile dünyanın önemli satın alıcılarını bir araya getiren ve milyar dolarlık iş birliklerine zemin oluşturan IIFF’nin, bu yıl da büyük bir başarıyla sonuçlanması bekleniyor.

İlgili Haber  Renault Grubu CEO'su: Benzersiz Miktarda Lansman Yapacağız - Otomobil Haberleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor