Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yemek Faturaları Üç Kat Arttı, Özel Okul Zammı Tavanda!

Özel Okul Ücretleriyle İlgili

Özel Okul Ücretleriyle İlgili Şikayetler Artıyor

Yüksek Tavan Zamları ve Ek Ücretler

Yaklaşık 1.4 milyon öğrencinin eğitim gördüğü özel okul ücretleriyle ilgili şikayetler artarak devam ediyor. Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’yle belirlenen yüzde 56.89’lük tavan zammının aşıldığı ve ek ücretlerin alındığı iddiaları gündemde.

Artan Yemek Ücretleri ve Vade Farkı

Bazı okulların kayıt yenileme ücretlerini tavan zammına göre belirlediği ancak yemek, kitap-kırtasiye ve ulaşım gibi ek hizmetlerle faturaları artırdığı belirtiliyor. Ayrıca kredi kartı ve Kredili Mevduat Hesabı ile ödeme yapan velilere yüzde 5 ila yüzde 20 arasında vade farkı yansıtıldığı da iddia ediliyor.

Kolejlerin Yüksek Ücret Talepleri

Özel Okul Velileri Platformu’na üye velilerin paylaştığı rakamlara göre, bazı kolejlerin yemek ücretlerini bir önceki yıla göre 3 kat artırdığı belirtiliyor. Ayrıca, kayıt ücretleri ve yemek ücretlerinde büyük artışlar yaşandığı ifade ediliyor.

Yemek Ücretlerinin Yüksekliği Tartışılıyor

Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Bozdağ, özel okullarda öğrenci başına alınan yemek ücretlerinin çok yüksek olduğunu belirterek, bu durumun enflasyonist dönemde daha anlayışlı olunması gerektiği çağrısında bulunuyor.

Velilerin Önerileri

Veliler, özel eğitim sektöründeki fiyat artışlarına çözüm bulunması için bazı önerilerde bulunuyor. Bu öneriler arasında, yasal düzenlemelerin güçlendirilmesi, ek hizmetlerin zorunlu tutulamayacağına dair hükümlerin netleştirilmesi ve öğretmen maaşlarının yeniden düzenlenmesi de bulunuyor.

İlgili Haber  Diyarbakırlı Öğrenciler, Türkiye'nin İlk Astronotu Gezeravcı İle Buluştu

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Samsun’da Öğrencilere Siber Suçlar ve
Sıradaki Haber Samsun’da Öğrenci ve Öğretmenlere Siber Suçlar ve Zararlı Yazılımlara Karşı Alınabilecek Tedbirler Anlatıldı