Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yarın Başlıyor! Üniversite Sınavı Heyecanı Başlıyor! Öğrenciler, Hazır Mısınız?

8 ve 9 Haziran

8 ve 9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek 2024 YKS sınavı başvuruları tamamlandı. Bu yıl 3 milyonun üzerinde aday sınava başvurdu. Herhangi bir mazeretten dolayı sınava başvuru yapamayan öğrenciler şimdi ne yapacak?

81 ilde üniversite hayali kuran öğrencilerin merakla beklediği geç başvuru tarihleri belli oldu. 5 Mart Salı günü itibarıyla mazeretli başvurular alınmaya başlanacak. 7 Mart tarihinde sona erecek. YKS’ye girecek net aday sayısı geç başvuru süreci tamamlandıktan sonra belli olacak. Ancak ÖSYM’nin paylaştığı verilere göre 2024 YKS sınavına bu yıl 3 milyonun üzerinde aday başvuruda bulundu.

YKS Sınavı: Hangi Gün Hangi Sınav Var?

YKS sınavını 8 Haziran Cumartesi TYT oturumu ile başlayacak. 9 Haziran Pazar günü AYT oturumu ile devam ederek öğleden sonra YDT oturumu ile sona erecek.

Geçtiğimiz yıl 17 ve 18 haziran tarihlerinde yapılan YKS sınavına toplamda 3 milyon 498 bin 018 aday başvuruda bulunmuştu. Bu yıl net rakamların oluşabilmesi için geç başvuru tarihlerinin tamamlanması bekleniyor.

YKS Geç Başvuru İşlemleri

Herhangi bir mazeretten dolayı YKS sınavı için geç başvuru fırsatını değerlendirmek isteyen adaylar 5 ve 7 Mart tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Adaylar ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulaması üzerinden de başvurusunu tamamlayabilecek. Öğrencilere geç başvuru fırsatı ile ikinci bir şans tanıyan ÖSYM’nin YKS sınavına başvuracak öğrenci, normal sınav ücretinden yüzde 50 daha fazla ödeme yapacak.

İlgili Haber  ALES/3 Sınav Sonuçları için Heyecan Zamanı! 2023 ÖSYM ALES/3 Sınav Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak? Sınav Sonuç Sorgulama

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler