Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaratılış Felsefesi MEB Liselerinin Biyoloji Müfredatına Eklenecek

Milli Eğitim Bakanlığı, Yeni

Milli Eğitim Bakanlığı, Yeni Müfredatta Yaratılış Teorisine Yer Veriyor İddiaları

Son zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın laik eğitime darbe vurduğu iddiaları gündemde. 2024-2025 eğitim öğretim yılından başlayarak 8 yıl boyunca geçerli olacak yeni müfredatın detayları yakında kamuoyuna duyurulacak. Cumhuriyet gazetesi, konuyla ilgili çarpıcı iddialara ulaştı.

İddialara Göre MEB Müdahale Ediyor

MEB Ders Programı Hazırlama Komisyonu üyesi olan ve ismi verilmek istenmeyen bir üye, gazeteye yaptığı açıklamada, dışarıdan bazı kişilerin müdahaleleriyle biyoloji ders programına “yaratılış felsefesi” gibi biyoloji bilimiyle ilgili olmayan konuların dahil edildiğini iddia etti. İddialara göre bu müdahalenin arkasında evrim karşıtı çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Adem Tatlü’nün ekibi bulunuyor.

Bilimsel Değişiklikler

İddiaları ortaya atan komisyon üyesi, eğer hazırlanan müfredat uygulanırsa, imzalarını atmayacaklarını ve topluca istifa edeceklerini belirtti. Ayrıca üye, müfredattaki değişiklikleri bilimsel olmayan ve kabul edilemez bulduklarını ifade etti.

Eğitim-Sen konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Müfredat Değişiklikleri ile Bilime ve Bilimsel Gerçeklere Savaş Açılmaktadır!” dedi ve evrim teorisinin yok sayılmasını kabul edilemez bulduklarını belirtti.

Prof. Dr. Adem Tatlü’nün Geçmişi

Prof. Dr. Adem Tatlü, geçmişte evrim karşıtı çalışmalarıyla tanınmaktadır ve yaratılış meselesini ayet, hadis ve İslam alimlerinin ifadeleriyle açıklamıştır. Ayrıca Tatlü’nün Said Nursi hakkında yazdığı bir makalesi bulunmaktadır. Tatlü’nün, evrimi, doğayı tevhidi bakış açısıyla kaleme aldığı kitapları da bulunmaktadır.

İlgili Haber  Özel Çocuklara Hem "Okul" Hem "Ev" Olan Hastane Sınıfı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor