Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vestel Ventures, Otomotiv ve Güç Elektroniği Çipleri Geliştiren Elevation Microsystems’a Yatırım Yapıyor

Vestel Ventures, ABD Merkezli

Vestel Ventures, ABD Merkezli Elevation Microsystems’a Yatırım Yaptı

Vestel Ventures, otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli Elevation Microsystems’a yatırım yaptı. Yatırımın mali detayları paylaşılmazken, Vestel’in yakın gelecekte Elevation’ın üreteceği yeni çipleri mobilite ürünlerinde kullanmayı ve satışa sunmayı planladığı belirtildi.

Elevation Microsystems’un Ürünleri ve Faaliyetleri

Elevation Microsystems, bugün yüksek voltajlı güç ve otomotiv elektroniği çiplerinden oluşan bir ürün portföyüne sahip. Şirket, elektrikli araçlar için yeni nesil geniş bant aralığı teknolojisini kullanan sistem çözümleri üretiyor. Elevation, enerji verimliliği sağlayan çözümleriyle otomotiv sektörünün sürdürülebilir enerji alanında gelişmesine yardımcı oluyor.

Vestel Ventures ve Elevation Microsystem İş Birliği

Vestel Ventures Genel Müdürü Öner Tekin, yatırımın Vestel için son derece önemli bir adım olduğunu belirtti. Tekin, “Vestel’in teknoloji şirketi vizyonu doğrultusunda uzun yıllardır start-up yatırımları, uluslararası iş birlikleri ve büyüme alanlarımıza yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Vestel’in otomotiv ekosistemi ve mobilite alanlarındaki gücünü artıracak bir hamlede daha bulunarak ABD merkezli Elevation’a yatırım yaptık” dedi.

Geleceğin Planları

Vestel Mobilite Genel Müdürü Hakan Kutlu ise Vestel’in son yıllarda otomotiv elektroniği alanında önemli adımlar attığını ve pazarda önde gelen bir tedarikçilerden biri haline geldiğini hatırlatarak, Elevation yatırımının bu alanda kendilerini daha da ileriye taşıyacağını kaydetti. Elevation kurucusu David Nam ise Vestel yatırımına ilişkin olarak “Elevation bugün otomotiv kalifikasyonlarına sahip, yüksek performanslı analog ve güç mikroçipleri geliştiren bir firma. Bu noktada bizlere ve vizyonumuza olan güveni için Vestel’e teşekkür ediyorum. Vestel ile birlikte geleceğin otomobillerinde kullanılacak mikroçipleri geliştireceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

İlgili Haber  Bitcoin’de Düzeltme Bekleniyor: Artar mı Satış Fırsatı mı? Hangi Seviyeler Kritik?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor