Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Velilere Fahiş Faturalar Çıkaran Özel Okullar İçin Emsal Karar Geldi!

“`html Özel Okul Velilerine

“`html

Özel Okul Velilerine Faturalarda Yüksek Ücret Talepleri: Mahkemeden Çıkış Var

Özel Okulların Ek Ücret Taleplerine Yargıdan İtiraz

Özel okulların eğitim ücretleri kadar velilere çıkardıkları ek faturalar da gündeme oturuyor. Ara sınıfların eğitim ücretlerindeki zam sınırını kimi okullar yemek, kitap ve kıyafet gibi ek kalemlerde yaptığı artışlarla aşıyor. Hatta istenen ek ücretler aynı okul zinciri içinde de farklılık gösterebiliyor.

Veliler Mahkemeden Destek Alıyor

Antalya’da Ayşen Yalman, oğlunun kitap fiyatlarını yargıya taşıdı. Okulun kayıt işlemini tamamlamak için 11 bin 850 lira kitap ücreti talep ettiğini, kitapların aynı koleje ait başka illerdeki okullarda 8 bin 450 liraya satıldığını belirten Yalman, konuyu hakem heyetine taşıdı. Hakem heyeti, Yalman’ı haklı bularak, 3 bin 400 lira farkın okul tarafından geri ödenmesine karar verdi. Özel okul yönetimi karara itiraz ederken, Antalya 4’üncü Tüketici Mahkemesi de Yalman’ı haklı buldu.

Kabine Toplantısında Öğretmen Atamaları Masada

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Külliye’de toplanıyor. Toplantının ana gündem maddesi ekonomik gelişmeler olacak. Öğretmen adaylarının merakla beklediği öğretmen atamaları konusu masada olacak. Toplantıda terörle mücadele, deprem konutları, Gazze’de yaşanan gelişmeler ele alınacak.

Yaşlı Dostu Kentler İçin Proje Başlatıldı

Ailelerin çınarları yaşlılar için yeni hedefler belirlendi. Yaşlıların hayatını kolaylaştıracak hamlelerle aktif yaşlanma sağlanacak, emeklilik döneminde olan yaşlılar fiziksel ve sosyal günlük yaşam aktivitesi alışkanlığı kazanacak.

İlgili Haber  Kaymakamı Demirer’in Okul Ziyareti Trabzon’da Öğrencileri Sevindirdi

Tüketici Konfederasyonu’ndan Uyarı: Sevgililer Günü Dolandırıcılığına Dikkat

Tüketici Konfederasyonu Genel Başkanı Aziz Koçal, tüketicilerin Sevgililer Günü harcamalarını yaparken özellikle sosyal medyadaki aldatıcı ve yanıltıcı reklamlara karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. İndirim kampanyası adı altında telefonlara yollanan bazı linklerle tüketicilerin dolandırılabildiklerine dikkati çeken Koçal, “Özellikle bu tür mecralardan yapılan alışverişlerde tüketicilerin iki defa düşünmelerinde fayda var.

İranlı Turistler Sarıkamış Kayak Merkezi’nde

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Sarıkamış, İranlı turistlerin vazgeçilmez adresi haline geldi. Yarıyıl tatilini dolu dolu geçiren Sarıkamış Kayak Merkezi, bugünlerde İran’dan gelen kafileleri ağırlıyor.

Genç Kızlara Mühendislikte Destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kadınların mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlamak amacıyla lise ve üniversite öğrencilerine yönelik sürdürdükleri Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi kapsamında 125 lisede 54 bin öğrenci, veli ve öğretmene, üniversitelerde ise 931 öğrenci olmak üzere yaklaşık 55 bin kız öğrenciye ulaşıldığını söyledi.

Aile ve Gençlik Fonu’na Başvuru Başlıyor

Gençlere 150 bin lira faizsiz destek verecek Aile ve Gençlik Fonu’nun çalışma usul ve esasları, fonun kaynakları ile fondan yapılacak kaynak aktarımlarına ilişkin hususlar yönetmelikle belirlendi.

Meclis Gündeminde Enerji ve Sağlık Konuları

Haftalık çalışmasına yarın başlayacak TBMM Genel Kurulu, enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifini ele alacak. Bu teklifin görüşmelerinin tamamlanmasının ardından Genel Kurul, sağlıkla ilgili kanun teklifini ele almaya başlayacak.

“`

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler