Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Veliler İsyanda: MEB, Fahiş Zamlar Nedeniyle Özel Okullara Uyarı Gönderdi

Özel Okul ve Anaokulu

Özel Okul ve Anaokulu Ücretlerindeki Artış Velileri İsyan ettirdi, Bakanlık Harekete Geçti

Özel okulların yıllık ücretlerindeki artışlar büyük tepkilere neden oldu. Bir özel okulun yemek ücreti olarak 100 bin, birinci sınıf kaydı için ise 640 bin TL istediği öne sürüldü. Velilerin tepkisi üzerine Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel okul temsilcilerini uyardı.

Özel Okullara Uyarı Gitti

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Özel okul temsilcileri görüştük, kendilerini uyarıyoruz” dedi.

Özel Anaokulu İçin Yıllık 1 Milyon TL İsteyen Var

Erken kayıt fırsatı olarak açıklanan fiyatlar, özel anaokullarında da büyük tartışmalara yol açtı. Özel Anaokulları Derneği Başkanı Hacı Murat Kuş, özel anaokullarının 2024-2025 eğitim öğretim yılı fiyatlarının 1 milyon TL’ye kadar çıktığını söyledi. Kuş, fiyatların bir önceki yılın aralık ayı enflasyonuna göre belirlendiğini belirtti.

Okul Fiyatları İlçe Bazlı Değişiyor

Kuş, özel anaokulu fiyatlarının ilçe bazlı olarak değiştiğini ve en düşük aylık ödeme ücretinin 15 ila 25 bin arasında değiştiğini ifade etti. Başkan Kuş, özellikle butik anaokullarında 300 bini geçen bir rakam bulunmadığını, bu durumun genellikle yabancı menşeili okulların kolejlerinde yaşandığını söyledi.

Veliler İsyan Ediyor: “Ödemekte Zorlanıyoruz”

Özel okul ve anaokulu ücretlerinin yüksekliği, veliler arasında büyük tepkilere neden oluyor. 2 çocuk annesi Songül Şeker, “Ücretler yüksek, biz daha uygun koşullarda başka bir yere vermek istedik ama onu yakalayamadık. Özele vermek zorunda kaldık” dedi. 2 çocuk babası Tolga Mor ise “Şu an ödemekte zorlanıyoruz tabi. Herkes bütçesine göre vermeli, abartılıyor” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  MEB 2023/1 AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman İlan Edilecek? Açık Öğretim Lisesi AÖL Sonuç Sorgulama Ekranı - FotoHaber

(DHA)

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor