Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üstün Yetenekli Öğrencilerin Özel Eğitimleri ÜYEP Merkezi’nde Sürüyor

Üstün Yetenekli Öğrenci Eğitim

Üstün Yetenekli Öğrenci Eğitim Merkezi ÜYEP, Yüzlerce Çocuğun Geleceğini Şekillendiriyor

Öğrencilerin Eğitimi ve Başarısı

Türkiye’nin ilk üstün yetenekli öğrenci eğitim merkezi olan ÜYEP, kuruluşundan bu yana birçok üstün yetenekli çocuğun gelecek planlamasında önemli bir rol oynamıştır. Proje olarak 2007’de başlayan ve 2014’te merkez olarak faaliyetlerine devam eden ÜYEP’te, üstün yetenekli ortaokul öğrencileri, matematik ve fen alanlarında okul müfredatı dışında eğitimler alarak gelecekteki mesleki planlarına farklı bir bakış açısı kazanmaktadır. Her yıl yapılan sınavlarla derece alan 28 öğrenci ÜYEP’e alınmaktadır ve merkezde alanında uzman akademisyenler tarafından eğitilmektedir. ÜYEP Merkez Müdürü Doç. Dr. Fatih Karabacak, öğrencilerin ortaokulu bitirdiğinde yaşıtlarına göre çok daha fazla bilgi ve beceriye sahip olduklarını belirtmektedir.

Uzman Akademisyenlerden Eğitim

ÜYEP’te eğitim alan öğrencilere matematik ve fen alanlarında uzman akademisyenler tarafından ders verilmektedir. Öğrenciler, hafta sonları 3 saat matematik ve 3 saat fen eğitimi almaktadır. Ayrıca, yaz okulu programlarıyla öğrencilere çeşitli dersler sunulmaktadır. ÜYEP, öğrencilerin bilgi düzeylerini arttırmayı ve yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Ülke Genelinden Öğrenci Kabulü

ÜYEP, Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde hizmet vermektedir ancak ülke genelinden öğrenci kabul etmektedir. Özellikle yaz okullarında farklı illerden birçok öğrenci programa katılmaktadır. Doç. Dr. Fatih Karabacak, geçen yıl 15 farklı ildeki öğrencilerin ÜYEP’e katıldığını belirtmektedir.

İlgili Haber  Btü’de Sürekli Gelişim İçin Farklılaştırılmış Hizmet İçi Eğitim Programı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!