Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üst Kısmı Çöken Bina Acil Tahliye Edilmedi.

Alanya’da KYK Yurtlarındaki Sorunlar

Alanya’da KYK Yurtlarındaki Sorunlar Artarak Devam Ediyor

Öğrencilerin Karşılaştığı Sorunlar

Alanya’da KYK yurtlarıyla ilgili öğrenciler ciddi sorunlarla karşı karşıya. Yemek hijyeninden bozuk asansörlere, sürekli yaşanan su kesintilerinden yurtun en üst katının çökmesine kadar birçok sıkıntı yaşanmaktadır. Öğrenciler ve aileleri, bu sorunların çözümü konusunda yetkililerden yardım istemektedir.

Yurtlardaki Durum

Alanya’da Terken Hatun KYK Kız Yurdu 7 blok, Alanya KYK Erkek Yurdu ise 4 bloktan oluşmaktadır. Toplamda 11 bloktan oluşan KYK yurtlarında birçok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunlar üzerine öğrenciler, şikayetlerini ‘Şikayetvar’ adlı internet sitesinde dile getirmeye başlamıştır.

En Üst Kat Çöktü

Alanya KYK Kız Yurdu’nun F Blok’taki en üst katının 2023’ün ekim ayında çöktüğü belirtilmektedir. Bu ciddi olaya rağmen yurt yönetiminin sadece çöken katı tahliye etmekle yetindiği ve geriye kalan 6 katta öğrencilerin yaşamaya devam ettiği ifade edilmektedir.

Yapıların Durumu

Alanya’daki devlet yurtlarının belli bir standartlarda yapılmadığını, çoğunun apartman veya otelden dönüştürülmüş yapılar olduğu belirtilmektedir. Yerel idarelere iletilen raporda, yurtların eğitim standartlarına uygun olmadığı ve birçok yapısal eksikliklerin bulunduğu vurgulanmaktadır.

Asansör ve Diğer Tehlikeler

Yurtlarda bulunan bozuk asansörler, tavanlarda mantarlaşma, su kesintileri gibi birçok tehlike ve rahatsızlık öğrencilerin güvenliği ve yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Öğrenci İfadeleri

Yurtta kalan öğrenciler çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını ifade etmiştir. Asansörlerin bozuk olması, su kesintileri, hijyen problemleri ve yapısal tehlikeler öğrencilerin yaşamını olumsuz etkilemektedir. Bu durum karşısında öğrencilerin taleplerinin sonuçsuz kaldığını belirtmişlerdir.

Yukarıdaki örnekler, Alanya’daki KYK yurtlarında yaşanan sorunları ve öğrencilerin bu konudaki taleplerini gözler önüne sermektedir. Bu sorunların çözümü için yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekmektedir.

İlgili Haber  Öğretmen ve Öğrenci Koridor Görüntüleri: Hayat Kurtaran An!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Polis Akademisi 2024-2025 Eğitim Yılı
Sıradaki Haber Polis Meslek Yüksek Okulları için 2500 öğrenci kontenjanı açıldı.