Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üniversitelere Hologram Öğretim Görevlileri Geliyor!

Hologram teknolojisi, yıllardır müzik

Hologram teknolojisi, yıllardır müzik efsanelerine yeni bir hayat verirken, artık üniversite derslerini dijitalleştirmek için de kullanılmaya hazırlanıyor. İngiltere’nin Loughborough Üniversitesi, MIT spor bilimcilerinin katılımıyla hologram teknolojisini eğitim ortamında deneyen Avrupa’daki ilk üniversite olacak.

Projeyle bağlantılı olanlar, öğrencilerin yurt dışından canlı olarak gönderilen 3 boyutlu hologram görüntüsünün, video görüşmelerine veya duvara yansıtılan 2 boyutlu görüntüye tercih edeceklerini iddia ediyor. Ayrıca hologramlar, konuşmacıların ekipmanlarını daha net bir şekilde göstermelerine de olanak tanıyacak.

Bu yöntem, iş seyahatlerini azaltmak isteyen şirketler için de çekici bir seçenek olabilir. Los Angeles merkezli Proto’nun hologram teknolojisi, herkesin 3 boyutlu olduğu toplantılara izin veriyor. Firma, teknolojiyi daha uygun maliyetli hale getirmeyi hedefliyor.

Hologram teknolojisi bugüne kadar eğlence sektöründe kullanılıyordu. Ancak artık iş dünyasında ve eğitimde de kullanılması planlanıyor. Bu yeni teknoloji, sanal olarak var olmayan konuk öğretim görevlilerinin üniversite sınıflarına ışınlanmasına olanak tanıyacak.

İlgili Haber  Akdeniz Belediyesi'nden Üniversite Kazanan Öğrencilere Destek!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler