Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üniversiteler Arasındaki İş Birliği Gelişiyor: İki Üniversite İş Birliğini Genişletiyor

Bartın Üniversitesi ve Karabük

Bartın Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolleri İmzalandı

BARTIN ÜNİVERSİTESİ VE KARABÜK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER FESTİVALİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR

Bartın Üniversitesi (BARÜ) ve Karabük Üniversitesi (KBÜ) arasında akademik iş birliğiyle birlikte Sosyal Bilimler Festivali “Sosyalfest” kapsamındaki çalışmaları içeren protokoller imzalandı.

Rektörlerin Ziyareti ve Protokollerin İmzalanması

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Bartın Üniversitesi Rektörü (BARÜ) Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti. KBÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali “Sosyalfest” kapsamında kurumsal paydaş iş birliği protokolü ile akademik iş birliği protokolünün imzalandığı ziyarette, iki üniversite arasında yapılabilecek ortak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektörlerin Görüşleri ve Festivalin Önemi

Görüşmede, BARÜ’nün de kurumsal paydaşı olarak yer alacağı ve 2-3 Mart 2024 tarihlerinde Karabük’te gerçekleştirilecek olan “Sosyalfest” neticesinde elde edilebilecek kazanımlar konuşularak tecrübe paylaşımında bulunuldu. Sosyal bilimler alanında yenilikçi ve sorun çözme odaklı alternatif yaklaşımlar geliştirme hedefiyle düzenlenecek etkinliğin önemine dikkat çeken Rektör Uzun, “Yükseköğretim kurumları olarak bölgemizden başlayarak ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak için önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Bu noktada toplumsal konuların çözümüne yönelik yeni modeller geliştirmenin hedeflendiği ve Üniversite olarak bizim de paydaşı olmaktan mutluluk duyduğumuz Sosyalfest’i, bölgemiz için oldukça önemli bir değer olarak görüyorum. Gerçekleştirilecek yarışmalar ile sosyal bilimler alanına yönelik güzel kazanımlar elde edeceğimize inanıyor, festivalin sosyal bilimlerde proje üretme bilincine katkı sunması ümidiyle gençliğimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu düşüncelerle kıymetli Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Kırışık’a iş birliği içerisinde hareket etme noktasındaki yaklaşımları ve nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber  Bakan Tekin'in Özel Okul Açıklamasına Tepki: İstifa Çağrısı

Rektör Kırışık ise tecrübe paylaşımı ve iş birliğinin önemine değinerek Rektör Uzun’a yakın ilgileri ve misafirperverlikleri dolayısıyla teşekkürlerini ifade etti.

İş Birliği Geliştiriliyor

İki üniversite arasındaki iş birliği geliştiriliyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Çocukların Uyku Düzeni Nasıl Sağlanır?Haberin
Sıradaki Haber Okul Öncesi Döneminde Öğle Uykusu – Çocuk Gelişimi İçin Önemli Bir Mola