Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üniversite Öğrencisi Ege Akersoy’a Verilen Cezanın Detayları Belli Oldu

İstanbul’da Kelime-i Tevhid Yürüyüşü

İstanbul’da Kelime-i Tevhid Yürüyüşü Sonrası Yumruk Atma Olayında Karar

Yumruk Atma Olayı ve Tutuklama

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” adlı yürüyüş sonrasında elinde Kelime-i Tevhid yazılı yeşil bayrak taşıyan İsmail Aydemir’e yumruk atan üniversite öğrencisi Ege Akersoy hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan beraat kararı, ‘kasten yaralama’ suçundan 2 bin TL para cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Olayın İçeriği ve Mahkeme Kararı

Olay, 1 Ocak’ta İstanbul’da gerçekleşmiştir. Ege Akersoy, İsmail Aydemir’e yumruk attığı gerekçesiyle tutuklanmış ancak daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan beraatine ve kasten yaralama suçundan 2 bin TL para cezası verilerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Tarafların Avukatlarının İddiaları

Müşteki avukatlarından Deniz Alp, “Sanık müvekkile yönelik ifadelerine kameralar önünde devam etmiştir. Mütalaaya uyularak sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz” derken, sanık avukatı ise “Dosyada delil olarak sanığın ve müştekinin beyanları ortadadır. Her ikisi de yürümektedir, katılan elinde yeşil ve üzerinde yazı olan bir bayrak taşımaktadır. Fakat iki taraf da ne yazdığını bilmemektedir. Suçun maddi ve manevi unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan beraatını talep ediyoruz” şeklinde savunma yaptı.

Kararın Açıklanması

Mahkeme, Ege Akersoy hakkında, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan beraatına, ‘kasten yaralama’ suçundan 2 bin TL para cezası vererek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Yumruk Atma Olayı

Hukuk, Politika, Güncel, Haberler

İlgili Haber  Yks Üniversite Sınavı Başvurusu Kaçıranlar İçin Yeni Fırsat: Ek Sınav!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler