Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üniversite Öğrencilerine Hazine Bakanı Mehmet Şimşek’ten Kritik Uyarı: Kara Para Kullanmayın!

Hazine ve Maliye Bakanı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Suç Gelirleri ve Terörün Finansmanıyla Mücadele Konusunda Çalışmalarını Sürdürecek

Şimşek, Yasa Dışı İşlemlere Karşı Kararlılık İfade Etti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesi amacıyla yasal mevzuat ve MASAK’ın kurumsal yapısının güçlendirilmesiyle kamuoyunun bu konularda güçlü biçimde bilgilendirilmesi faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti. Şimşek, “Kara parayla mücadele, vergi kayıp ve kaçağının önlenmesi açısından da önem taşıyor. Devleti gelir kaybına uğratacak her türlü kayıt dışı işlemin yakından takipçisi olacağız.” şeklinde konuştu.

Devletin Gelir Kaybına Karşı Kararlı Çalışmalar

Şimşek’in açıklamaları, suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesi konusunda yapılan çalışmalara vurgu yaparak, devletin gelir kaybına uğratacak her türlü kayıt dışı işlemin takipçisi olacaklarını belirtiyor. Bu çerçevede, yasal mevzuatın güçlendirilmesi ve MASAK’ın kurumsal yapısının güçlendirilmesi ana amacı oluşturuyor.

Adli Mercilerle İşbirliği Aralıksız Devam Ediyor

MASAK’ın suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesi konusunda kolluk kuvvetleri ve adli mercilerle işbirliği içinde aralıksız sürdüğünü vurgulayan Şimşek, “MASAK, uyuşturucu kaçakçılığı, örgütlü suçlar, yasa dışı bahis ve dolandırıcılık gibi konularda adli birimlere ve kolluk birimlerine önemli katkılar sağlıyor. Bu katkılar sayesinde suç şüpheleri kesinleştirilerek suçtan elde edilen kara paraya el konulması sağlanıyor” diye konuştu.

İlgili Haber  Çanakkale'deki Okul Duvarları Sanatla BuluşuyorArtın İzleri: Çanakkale'de Okul Duvarlarında Sanatın Dansı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler