Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluslararası Aşk Festivali: 360 Derecede Tutku ve Romantizm

İstanbul’da düzenlenen Aşk FestivaliHaberin

İstanbul’da düzenlenen Aşk Festivali

İstanbul Concept Gallery’de gerçekleştirilen “Masal mi? Gerçek mi?” sergi açılışıyla başlayan festivalde, 28 Şubat’a kadar halka açık sergiler, performanslar, özel etkinlikler ve sosyal projeler düzenlenecek.

Geçen 15 yılda 110’dan fazla etkinlik, 10 binden fazla eser ve tasarım, binlerce kültür sanat profesyoneline ev sahipliği yapan festival, bugüne kadar toplam 10 milyon kişiye ulaştı.

Festivalin Amacı: Aşk Kavramının İtibarını İade Etmek

Festival küratörü Işık Gençoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, içi boşaltılan “aşk” kavramının itibarını iade etmek fikriyle festivali düzenlediklerini söyledi.

“En doğru cümlelerin aşk öğesi ile kurulduğuna inanıp, insanları bu yolla sanata yaklaştırma, toplumsal bilinci artırma, iyiliğe özendirme amacıyla hareket ediyoruz. Sevgililer gününü kapsayacak şekilde fakat 14 Şubat’ı kutlamadan aşka inananları bir araya getirip sanat ve tasarım aracılığıyla dünyaya barış çağrısı yapıyoruz. Dünyanın bu festivale ihtiyacı var. Çünkü hepimizin sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var. İnsanlık tarihinin doğuşundan bu yana, statü, cinsiyet, ırk, dil ayrımı olmaksızın, zaman ve mekandan bağımsız yaşayabilen ve daima var olan tek duygu belki de aşk. Dolu dolu bir festivalimiz var. Herkesi bekliyoruz.”

Festival Programı

Festival kapsamında “Masal mi? Gerçek mi?” sergisinin yanı sıra 9 Şubat 20.00’de İstanbul Consept Studio’da Yunan sanatçı Nikolakopoulou Papadimitriou’nun konseri, 10 Şubat 20.00’de Soho House’da “Ayna Ayna” film gösterimi, 11 Şubat 11.00’de ödüllü şef Çiğdem Seferoğlu’nun ev sahipliğinde “Aşkın Damakta Kalan Tadı” başlıklı etkinlik gerçekleştirilecek.

İlgili Haber  5 Yıldır Peşimde Tehlike Var: Sapık Tacizleri Bitmiyor!

Festival Hakkında Daha Fazla Bilgi

Festivale ilişkin detaylı bilgilere “love-360.com” internet adresinden ulaşılabilir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Valentina Lisitsa, Amerika’nın en parlak
Sıradaki Haber Valentina Lisitsa’nın Piyano Tuşlarında Fırtına Esiyor!