Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tuzla Piyade Okulu’ndaki Kavgaya İlişkin MSB Kararı

MSB Tuzla Piyade Okulu’ndaki

MSB Tuzla Piyade Okulu’ndaki Olaylara İlişkin Kararını Açıkladı

MSB’den Kritik Karar

Olayın Başlangıcı ve Soruşturma

Milli Savunma Bakanlığı, Tuzla Piyade Okulu’nda 10 Kasım’da başlayan ve 13 Kasım’da devam eden ‘Teğmenler olayı’na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Konuya ilişkin soruşturma tamamlandı ve 7 personel hakkında “Silahlı Kuvvetlerden Ayırma” kararı verildi.

Yapılan Açıklama

MSB’nin yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde Piyade Okul Komutanlığında meydana gelen hadiseye ilişkin başlatılan idari soruşturma kapsamında, olaya karışan ve Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen personel hakkında Kara Kuvvetleri Yüksek Disiplin Kurulu tarafından; Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu ve Türk Silahlı Kuvvetleri Yüksek Disiplin Kurulları Yönetmeliği amir hükümleri ile diğer mezkûr mevzuat gereğince “Silahlı Kuvvetlerden Ayırma” kararı verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Olayın Detayları

Tuzla Piyade Okulu’nda teğmenler arasında, Atatürk fotoğrafı tartışması yaşandığı ve arbede çıktığı iddia edilmişti. 10 Kasım günü bir teğmenin, iğnesi olmadığı gerekçesiyle yakasına Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını takmamasının ardından gerginlik başladı. 13 Kasım’da da süren tartışmaların ardından olay sosyal medyada gündem oldu. Olaya sebep olan personelin geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Dikkat Çekici Vurgu

MSB’nin açıklamasında, “Önceliği müesses disiplini muhafaza etmek olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizde; temel değerlerini sarsacak, disipline aykırı ve askerî hiyerarşiyi bozan, bozabilecek hiçbir kişi, olay ve duruma müsamaha gösterilmeyeceğinden en ufak bir şüphe duyulmamalıdır.” vurgusu da yer aldı.

İlgili Haber  Askeriye ve Milli Eğitim Bakanlığı Arasındaki Protokol Sayesinde Liselilere Yeni Burs Müjdesi!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MEB: “4 Gün Okul, 3
Sıradaki Haber Dört Gün Okul, Üç Gün Tatil: Dengeli Bir Hafta Programı