Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’nin Öne Çıkan Rakamları: Olağanüstü 8 Sayı!

Octet Türkiye’nin 2023 Yılı

Octet Türkiye’nin 2023 Yılı Değerlendirmesi ve 2024 Öngörüleri

Octet Türkiye, düzenlediği basın toplantısıyla 2023 yılı değerlendirmesini yaparken, 2024 yılına dair hedeflerini ve öngörülerini kamuoyuyla paylaştı. Şirketin güncel müşteri sayısı 5 bin 500’e ulaşırken, işlem adedi 215 bine erişti ve işlem hacmi 27 milyar TL oldu.

Octet Türkiye CEO’su Derya Ekemen Fidan, toplantıda yaptığı konuşmada, Master Merchant ürününün başarısına dikkat çekti. Ayrıca, ortalama işlem tutarının 125 bin TL ve en yüksek işlem tutarının 183 milyon TL olduğunu paylaştı. Ekemen Fidan, şirketin pandemi döneminden bu yana her yıl 2 kattan fazla büyüme gösterdiğini belirtirken, 2023 yılında 3,5 kat büyüme gösterdiklerini açıkladı. Çoklu DBS ürününde ise 2022’ye göre 10 kat büyüme yaşandığını aktardı.

2024 Hedefleri ve Küresel Fintech Pazarının Verileri

Ekemen Fidan, 2024’te NFC ve açık bankacılık gibi alanlarda geliştirdikleri yeni ürünlerin piyasaya sürüleceğini ve ciro ile gelirde 2024’te 2,5 kat büyümeyi hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca, fintech’lerin sunduğu çözümlere talebin artacağını ve fintech şirketlerinin çözüm ve inovasyon çeşitliliğinin de artacağını belirtti. Ekemen Fidan, 2023 yılı sonu itibariyle dijital ödemeler pazarının 9,46 trilyon dolara ulaşacağı öngörüsü bulunduğunu ve küresel fintech pazarının 2027 yılına kadar yüzde 13’lük büyüme ile 225 milyar doları aşması bekleniyor.

İlgili Haber  Kritik Tarih Öncesi Madencilerin Bitcoin'deki Dikkat Çekici Hamlesi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor