Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’De İlk Yüz Nakli Yapıldı: Sağlık Alanında Yeni Bir Bölüm Okumak İstiyorum

Türkiye’de İlk Yüz Nakli

Türkiye’de İlk Yüz Nakli Operasyonu Geçiren Uğur Acar Eğitimine Devam Ediyor

Uğur Acar, Türkiye’nin İlk Yüz Nakli Operasyonu Geçiren Hastalarından Birisi

31 yaşındaki Uğur Acar, Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya geldi. 1 aylıkken evinde çıkan yangın sonucu yüzü yanarak ciddi yaralar alan Acar, 21 Ocak 2012’de Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk yüz nakli operasyonu ile yeni bir hayata başladı. Yüzündeki yanıklar sebebiyle eğitim hayatı yarıda kalan Acar, önce açıktan liseyi bitirdi. 2022 yılında lise diplomasını alarak mezun olan Acar, ardından Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girerek geçerli puan aldı. Akdeniz Üniversitesi’nde tedavisi devam eden Acar, KPSS’den aldığı puan ile üniversitenin kadrolu personeli oldu. Şimdi ise üniversite eğitimini hedefliyor.

Uğur Acar, Eğitim Hayatını Yarıda Bırakmayıp, Hedeflerine Ulaşmak İçin Çalışıyor

Uğur Acar, hem çalışarak hem de tedavisine devam ederek, hayatında yapamadığı şeyleri yeni hayatında gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Eğitim hayatını sürdürme konusunda kararlı olan Acar, özellikle sağlık alanında eğitim almak istiyor. Mesaiden kalan zamanlarda ve öğle aralarında üniversitenin kütüphanesinde ders çalışıyor ve üniversite sınavına hazırlanıyor.

Uğur Acar, Destekçilerinin ve Üniversitenin Yardımı ile Hedeflerine Ulaşmayı Umuyor

Uğur Acar’ın destekçilerinden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Acar’ın cesareti ve kararlılığını takdir etmekte. Uğur Acar’ın yanıklar sonrası yaptığı yüz nakli operasyonunun ardından iş bulma konusunda kendilerinin yardımcı olduklarına değinen Özkan, Acar’ın eğitim hedefine ulaşması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Organ nakillerinin insanların hayatını değiştirdiğini ifade eden Özkan, Acar’ın hayatının da bu operasyonun ardından tamamen değiştiğini vurguladı.

İlgili Haber  Üniversite Öğrencisi Genç 'Kıskançlık' Cinayetine Kurban Gitti

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler