Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’de Bulut Pazarı 1 Milyar Dolara Yükseliyor

Bulutistan, 2023 Yılı Değerlendirmesi

Bulutistan, 2023 Yılı Değerlendirmesi ve 2024 Hedefleri Açıkladı

Bulut Bilişim Çözümlerine Talep Artıyor

Dünyada dijital dönüşümün hız kazanması bulut bilişim çözümlerine duyulan ihtiyacı da artırıyor. 2023 yılı itibarıyla küresel bulut pazarının büyüklüğünün 600 milyar dolardan 2027 yılında 900 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Türkiye’de ise pazarın henüz olgunlaşma aşamasında olduğu ve birkaç yıl içerisinde 1 milyar dolar seviyesine ulaşması tahmin ediliyor.

Bulutistan’ın 2023 Yılı Değerlendirmesi

Bulutistan’ın Finansal ve Operasyonel Performansı

Bulutistan Kurucusu ve CEO’su Begim Başlıgil, 2023 yılında gelirlerin dolar bazında yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdiğini belirtti. Ayrıca ICT Bulutu ile Avrupa pazarına giriş yaptıklarını ve uluslararası gelirlerin yüzde 200 arttığını vurguladı.

Bulutistan’ın Genişleme Stratejisi

Avrupa pazarındaki genişleme stratejisi kapsamında Almanya’da ICT Cloud GmbH şirketini kurduklarını ve 2024 yılında 2 yeni node daha açacaklarını dile getirdi.

Bulutistan’ın 2024 Hedefleri

Müşteri Kazanımı ve Sektörel Büyüme

Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk, geçen yıl 240 yeni bulut müşterisi kazandıklarını ve sektörel büyüme oranının ortalama yüzde 260 olduğunu belirtti. 2024 yılında kamu sektöründe de büyümeyi hedeflediklerini ve 350’yi aşan iş ortaklarına yenilerini eklemeye odaklanacaklarını açıkladı.

Pazarının Yıldızları: Sağlık, Perakende ve Finans

Gençtürk, özellikle sağlık, perakende ve finans sektörlerinde bulut ihtiyacının artmasının bu sektörlerde ekstra ivme kazanmalarını sağladığını vurguladı. Ayrıca, “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı” vizyonu ile sektörlere çözüm sunduklarını belirtti.

Kamu Projelerinde Bulut Teknolojilerinin Önemi

2024 yılında devletin en öncelikli konularından biri olan bilişim ve bulut teknolojilerine yatırımın artacağını dile getiren Gençtürk, “2024’te 350’yi aşan iş ortaklarına yenilerini eklemeye ve 800’ü aşkın şirketin yer aldığı müşteri ağını daha da genişletmeye odaklanacağız” dedi.

İlgili Haber  Abd’de 2. El Konut Satışları Tarihin En Düşük Seviyesinde

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor