Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Sigorta: Ekrana Kilitlenmeyecek Başlık!

Türkiye Sigorta 2024 Yılı

Türkiye Sigorta 2024 Yılı Hedeflerini Açıkladı: Büyüme ve Verimlilik Odaklı Yolculuk

Esin ÇETİNEL

2023’ü Büyüme İle Kapatan Türkiye Sigorta, 2024’te Dengeli Büyüme Hedefliyor

Türkiye Sigorta, 2023 yılını %136 büyüme ve 60 milyar TL prim üretimi ile kapatarak sektör liderliğini korudu. 2024’te ise güçlü finansal yapıyı koruyarak enflasyonun üzerinde dengeli büyüme hedefleniyor. Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, 2024’ün verimlilik yılı olacağını belirtirken, şirketin deprem sonrası bölgede faaliyetlerine devam ettiğini vurguladı.

“Hedef Üç Haneli Büyüme:”

Çakmak, 2024’te üç haneli büyüme rakamlarını hedeflediklerini belirterek, 2023’te elde edilen büyüme rakamlarının stratejilerinin doğruluğunu kanıtladığını ifade etti. Çakmak, Türkiye Sigorta’nın çeyrek bazında karşılaştırmalara baktıklarında özellikle yılın 3’üncü ve 4’üncü çeyreğinde yüksek artışlar gösterdiğini belirtti.

“2024 ‘Verimlilik Yılı’ Olacak:”

Çakmak, şirketin 2024’ü ‘verimlilik yılı’ olarak gördüklerini ifade ederek, kasko ve sağlık gibi bireysel ürün gruplarında öncü olarak etkinliklerini geliştirme ve yangın, iş yeri ve ticari poliçelerde sektörün yön belirleyicisi olma hedeflerini sürdüreceklerini belirtti. Ayrıca, şirketin güçlü bilanço yapısı ve kârlılık odaklı büyüme stratejisinin devam edeceğini vurguladı.

“Piyasa Değerimiz Bir Yılda %133 Arttı:”

Çakmak, şirketin piyasa değerinin bir yılda %133 artarak sigortacılık sektörünün en değerli halka açık şirketi unvanını koruduğunu ve yatırımcılara temettü ödemesi yapacaklarını belirtti. Ayrıca, şirketin sürdürülebilir kârlılığı ve sermaye yeterliliğiyle temettü dağıtımı yapabilen bir şirket olduğunu ifade etti.

“Deprem Bölgesinde 1,7 Milyon Poliçe Kesildi:”

Çakmak, deprem sonrası şirketin bölgede faaliyetlerine devam ederek toplam 1 milyon 742 bin adet poliçe kestiğini belirtirken, ayrıca depremzede 350 kişiyi Türkiye Sigorta Dayanışma Çadırı’nda ağırladıklarını ve depremin açtığı yaraların iyileşmesi yönünde ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini vurguladı.

İlgili Haber  Senegal’de Doğal Gaz Çevrim Santrali Kurulacak!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor