Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Okul Yemeği İçin Birlik Koalisyonu

Öğrenci Veli Derneği, “Türkiye

Öğrenci Veli Derneği, “Türkiye Okul Yemeği Koalisyonu”nu Oluşturuyor

PISA Raporuna Göre Türkiye’de Okul Çocuklarının Yetersiz Beslenme Sorunu

Yapılan PISA araştırmasına göre, Türkiye’de okullardaki çocukların yetersiz beslenme sorunu oldukça yüksek. Özellikle sosyo-ekonomik durumu düşük ailelerin çocuklarının bu sorunu yaşama oranı diğer ülkelere göre çok daha fazla.

Gıda Enflasyonu Ve Çocuk Yoksulluğu

Gıda enflasyonunun yüksek olduğu Türkiye’de, çocuk yoksulluğu da endişe verici bir şekilde artıyor. Eurostat verilerine göre, Türkiye’de çocukların önemli bir kısmı yoksulluk riski altında bulunuyor ve bu oran her geçen yıl artıyor.

Okul Yemeği Programları ve Çocukların Eğitimine Etkileri

Okul yemeği programları, dezavantajlı durumdaki çocukların eğitimine katkı sağlayan en etkili araçlardan biri. Yetersiz beslenme, çocukların okula devamını, akademik başarısını ve genel olarak okul için hazır bulunuşluğunu olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle ücretsiz okul yemeği programlarına verilen destek önem arz etmektedir.

Öğrenci Veli Derneği’nin Mücadelesi

Öğrenci Veli Derneği, çocukların eğitim hakları için mücadele veren bir kuruluştur. Özellikle ücretsiz okul yemeği programları konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çekmektedir. “Türkiye Okul Yemeği Koalisyonu”nu oluşturarak çocuklarımızın eğitim ve beslenme hakkı için mücadele etmektedir.

Çocuk Yoksulluğu ve İnsan Hakları

Çocuk yoksulluğu, çalışma hayatında erken yaşta çalışma, evlilik ve diğer hak ihlallerini beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle çocukların temel ihtiyaçlarına erişimi, insan hakları açısından da son derece önemlidir.

Öğrenci Veli Derneği, Türkiye’de yaşanan çocuk yoksulluğu ve yetersiz beslenme sorununa dikkat çekerek, bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

İlgili Haber  İki Enflasyon Arası Kocaman Boşluk

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler