Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye, Citroen’in En Büyük Üçüncü Pazarı Haline Geldi!

Citroën Türkiye, 2023 Yılında

Citroën Türkiye, 2023 Yılında Rekor Satış Rakamlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

Citroën Türkiye’nin Büyümesi

Citroën, konforu ön planda tutan yenilikçi ve yüksek teknolojili modelleriyle otomotiv tarihinin köklü üreticilerinden biridir. Türkiye pazarında büyümeye devam eden Citroën Türkiye, 2022 yılında rekor satış rakamlarına ulaşmış ve güçlü bir büyüme gerçekleştirmiştir. 2023 yılında da aynı performansını sürdürerek 63 bin 153 adetlik satış gerçekleştirmiş ve bu rakamı 2022’ye göre %119 artırmıştır. Citroën, aynı zamanda Türkiye pazarındaki en yüksek satış adedine ulaşarak tarihi bir rekora imza atmış ve pazarda 7’nci sıraya yükselmiştir. 2023 yılını %5,1 pazar payı ile kapatan Citroën, etkileyici bir büyüme elde etmiştir.

Ödüller ve Başarılar

Citroën Türkiye’nin yüksek performansı, markaya Otomotiv Distibütörleri ve Mobilite Derneği’nin (ODMD) düzenlediği Satış ve İletişim Ödülleri’nde “Yılın En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” ödülünü kazandırmıştır. Geçen yılı hafif ticari araç satışında 5’inci sırada tamamlayan marka, 17 bin 758 adetlik satış gerçekleştirmiştir. Ayrıca, 45 bin 395 adetlik otomobil satışıyla da binek pazarında 8’inci sırada yer almıştır.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım’ın Değerlendirmesi

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, markanın 2023 yılındaki başarısını değerlendirirken, “Yıla Marketing Türkiye’nin düzenlediği The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde ‘Yılın En İtibarlı Binek Otomotiv Markası’ seçilerek başlamıştık. Geçtiğimiz yılı, 2022’ye göre satışlarımızı iki kattan fazla artırarak tamamladık ve bu ödülün tesadüf olmadığını kanıtlamış olduk. Hafif ticari araçtaki ‘En Hızlı Büyüyen Marka’ ödülümüz de başarılarımızı taçlandırmış oldu” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  Yeni Alanlarda Büyüme İçin United Payment'e Güvenin!

Citroën Modellerinin Performansı

Selen Alkım, Citroën modellerinin kendi segmentlerinde iddialı sonuçlar elde ettiğini belirtti. C4 modelinin kompakt HB sınıfında en fazla tercih edilen üçüncü model olduğunu ve C3’ün B-HB segmentinde ilk 5’te yerini aldığını söyledi. Ayrıca, C5 Aircross’un en çok tercih edilen ikinci binek araç modeli, C4 X’in en fazla satılan Citroën modeli ve Berlingo’nun ise markanın en çok satılan ticari modeli olduğunu belirtti.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor