Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Yemek Sanatı Eğitimi, Japon Öğrencilere Sunuldu!

Türk Yemek Sanatı Eğitimi:

Türk Yemek Sanatı Eğitimi: Japon Öğrenciler İstanbul’da Türk Yemek Kültürü Öğreniyor

Öğrenci Değişim Programı Sayesinde Japon Gıda Bilimleri ve Diyetetik Bölümü Öğrencileri Türk Yemek Kültürüyle Tanıştı

Mukogawa Kadınlar Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi arasındaki öğrenci değişim programı çerçevesinde Türkiye’ye gelen Gıda Bilimleri ve Diyetetik Bölümünden 16 öğrenci ve iki öğretim üyesi, İstanbul’da Türk yemekleri üzerine eğitim aldılar. Bu eğitim programında, öğrencilere baklava, lahmacun, turşu ve yoğurt yapımı gibi konularda bilgiler verildi.

Uygulamalı Türk Mutfağı Dersleri

Bahçeşehir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi Bölümü, Mukogawa Üniversitesi’nden gelen öğrenci ve öğretim görevlilerini ağırladı. Sunulan eğitimlerde, Japon öğrencilere Türk mutfağının önemli bileşenleri olan yoğurt, turşu ve sirke gibi fermente ürünler konusunda bilgi verildi ve Türk mutfağındaki anahtar unsurlar hakkında öğretici dersler düzenlendi. Bunun yanı sıra, restoran ve fırınlarda ustaların yanında baklava ve lahmacun yapımını da öğrendiler.

Kültürel Etkileşim ve İstanbul Gezisi

Öğrenci değişim programının bir parçası olarak Türkiye’ye ayak basan Japon öğrenciler, öncelikle Kapadokya ve İstanbul’un tarihi mekanlarını ziyaret ettiler ve Türk kültürüne dair bilgi sahibi oldular. Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki derslere devam eden öğrenciler, hem akademik bilgiler hem de kültürel tecrübeler kazandılar.

Gelecekteki İş Ortaklıkları

Bahçeşehir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Dilistan Shipman, bu iş birliğinin iki üniversite arasında kültürel alışverişi ve akademik çalışmaları, öğrenciler ve öğretim görevlileri düzeyinde teşvik etmeyi amaçladığını ifade etti. Shipman, bu türden iş ortaklıklarını artırmaya yönelik olarak bölüm olarak hareket ettiklerini ve yıllık öğrenci değişim programları düzenleme niyetlerinin bulunduğunu aktardı.

İlgili Haber  Öğrenci Koridorda Cep Telefonuyla Gizlice Oynarken Güvenlik Kamerası İzleniyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.