Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Üniversiteleri Arasında Birinci Oldu – Güncel

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Değişim

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Değişim Programları Konusunda En İyi Üniversite

Yükseköğretim Kurulu’ndan Yayınlanan Rapor Önemli Başarıları Ortaya Koydu

Akdeniz Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan ‘Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu-2023’ün uluslararasılaşma kategorisinde büyük bir başarı elde etti. Rapora göre, Akdeniz Üniversitesi, uluslararası değişim programlarına katılan öğretim elemanı sayısı bakımından Türk üniversiteleri arasında birinci oldu.

Uluslararası İlişkilerdeki Gelişmeler

Raporda, uluslararası öğrenci sayısının 2021’de 223.978 iken, 2022’de 260.316’ya yükseldiği, ve uluslararası değişim programları kapsamında 97 üniversiteye 1.245 öğretim elemanının gittiği ve 127 üniversiteden 2.294 Türk öğretim elemanının yurtdışındaki üniversiteleri ziyaret ettiği bilgileri de yer aldı. Akdeniz Üniversitesi, uluslararası değişim programları kapsamında yurtdışına 165 öğretim elemanı göndererek bu alandaki başarısını kanıtladı.

Uluslararasılaşma Kategorisinde Liderlik

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. İrfan Turhan, üniversitenin uluslararasılaşma konusundaki başarısına ilişkin, “Uluslararası değişim programları kapsamında gönderilen öğretim elemanı sayısına göre 208 Türk üniversitesi arasında birinci sırada yer almak büyük bir mutluluk” ifadelerini kullandı. Turhan ayrıca, Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan öncülüğünde alınan kararlar neticesinde birçok veride gelişme sağladıklarını ve uluslararası tanınırlıklarını artırdıklarını belirtti.

Tanıtıma Yönelik Faaliyetler

Prof. Dr. İrfan Turhan, Akdeniz Üniversitesi’nin uluslararası alanda tanıtımına yönelik yaptıkları faaliyetlerden de bahsederek, uluslararası eğitim fuarlarına katılarak yeni değişim protokolleri imzaladıklarını ve uluslararası ilişkiler ofisi olarak akademisyenlere yönelik bilgilendirme toplantıları yaparak önemli bir başarı elde ettiklerini ifade etti.

Kaynak: Akdeniz Üniversitesi/Bülten

İlgili Haber  Feta Eğitim Araçları ve Okul Donanımları A.Ş. Satış ve Pazarlama Temsilcisi İş Fırsatı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler