Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Eğitim-Sen: MEB’e 157 Bin İmzayla Ek Ders Ücretleri İçin %100 Artış Talebi

“`html Türk Eğitim-Sen, Öğretmenlerin

“`html

Türk Eğitim-Sen, Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerinin Artırılması İçin Taleplerini İletti

Türk Eğitim-Sen, Genel Sekreter Haydar Urfalı ve Genel Merkez Yöneticileri ile birlikte, 09.02.2024 tarihinde 157 bin imzanın toplandığını ve Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi’ye iletil ildiğini açıkladı. Görüşmede, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin maaş zammı oranında artırıldığı, ancak katsayı artışının 18 yıl önce gerçekleştiği belirtildi.

Ziyaret sırasında, Türk Eğitim-Sen Heyeti, ek ders ücretlerinin günümüz ekonomik koşullarının gerisinde kaldığını ve bu durumun ek ders/maaş oranını olumsuz etkilediğini vurguladı. Ayrıca, enflasyon ve yoksulluk sınırındaki artışlar göz önüne alındığında, ek ders ücretlerinin artırılması gerektiği ifade edildi.

Enflasyon ve Ek Ders Ücretleri

TÜİK verilerine göre enflasyonun arttığı ve yoksulluk sınırının yükseldiği belirtilirken, öğretmenlerin maaşlarının ekonomik zorluklara rağmen artırılmadığına dikkat çekildi.

Öğretmenlik Mesleğinin Önemi

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, öğretmenlerin maaşlarındaki durumun mesleğin gerekliliklerine uygun olmadığını belirtti ve ek ders ücretlerinin günümüz şartlarına uygun şekilde düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Türk Eğitim-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin taleplerine olumlu yaklaşacaklarını umduklarını ve gerekli adımların atılacağına inandıklarını belirtti.

“`

İlgili Haber  Millî Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Personel Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


AK Parti Rize Teşkilatı Güneysu’da
Sıradaki Haber Ak Part’den İlk Kez Rize’de Teşkilat Eğitim Programı