Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tüpraş’ın Kız Çocuklarına Teknoloji ve İnovasyon Desteği

Enerji Şirketi TÜPRAŞ, Kız

Enerji Şirketi TÜPRAŞ, Kız Çocuklarını STEM Alanında Teşvik Etmeyi Hedefliyor

TÜPRAŞ’ın Batman Üniversitesi İş Birliğiyle Gerçekleştirdiği Program

Enerji şirketi TÜPRAŞ, kız çocuklarının STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) alanlarındaki potansiyellerini ortaya çıkarmayı ve teknoloji ile inovasyon alanlarında kız çocuklarını teşvik ederek çalışma hayatlarına katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu amaçla TÜPRAŞ, Batman Üniversitesi ile yürüttüğü ‘Genç Beyinlerde İnovasyon ve Kadın Girişimcilik Programı’na başladı.

Programın Katılımcılarına Verilen Eğitimler

Programa katılan 40 üniversite öğrencisi, girişimcilik, teknoloji ve inovasyon alanında eğitim alarak ve deneyim kazanarak gelecek kariyerlerine katkı sağlayacak yetenekler kazandı. Sertifika töreni, programın başarıyla tamamlanmasının ardından 17 Ocak 2024 tarihinde Batman Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Programın Kapsamı ve Katılımcı Profili

Programın ilk aşamasında tüm öğrencilere yönelik İnovasyon ve Girişimciliğin Temelleri Seminerleri düzenlendi. İkinci aşamada ise seçilen 3. ve 4. sınıf lisans öğrencilerinden oluşan 40 kişilik bir gruba yoğunlaştırılmış girişimcilik eğitimleri verildi. Programda yer alan öğrencilerin %60’ı kız öğrencilerden oluşuyordu.

Öğrencilerin Kazandığı Yetkinlikler

Program kapsamında öğrenciler, yenilikçi fikir geliştirme, yeni bir girişime başlama, problem çözme, pazar araştırması ve iş modeli bileşenleri gibi konularda eğitim aldılar. Bu sayede problem çözme ve ürün geliştirme yetkinliklerini geliştirdiler ve başarılı bir şekilde projelerini tamamlayarak Girişimcilik Programı Katılım Sertifikası almaya hak kazandılar.

TÜPRAŞ’ın Çalışmalarının Geleceği

TÜPRAŞ, kız çocuklarının STEM alanlarında çalışma potansiyellerini ortaya çıkartmayı ve teknoloji ile inovasyon alanlarında kız çocuklarını teşvik etmeyi hedefliyor. Şirket, “Teknoloji ve İnovasyonda Kadın Programı” çerçevesinde 2027 yılına kadar toplam 100.000 kız öğrenciye ulaşmayı taahhüt ediyor. Bu kapsamda farklı eğitimlerle bu hedefe ulaşmayı planlıyor.

İlgili Haber  İsrail Bu Sefer de Filistinlilerin Sığındığı Okulu Hedef Aldı! 56 Kişi Hayatını Kaybetti!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler