Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tüm İllerdeki Eğitimlerin Ertelenmesi MEB Tarafından Duyuruldu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Eğitim Sistemi Değişiklikleri Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Öğrencilerin Yüzünü Güldürecek Kararlar Alındı

Eğitim Toplantısında Yapılan Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim editörleri ve gazetecilerle bir araya gelerek Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda, eğitim alanındaki gündeme dair çeşitli konular ele alındı ve yeni müfredatın detaylarıyla kamuoyuna duyurulacağı tarih hakkında bilgi verildi. Yapılan değişikliklerin, öğrencilere daha etkili bir eğitim sunmayı hedeflediğini vurgulandı.

Yeni Müfredatın Duyurulma Tarihi

Bakan Tekin, toplantıda yaptığı açıklamada, yeni müfredatın Şubat ayı sonunda yapılacak olan bir lansmanla kamuoyuna duyurulacağını belirtti. Ayrıca, müfredatın sadeleştirilmesi çalışmalarının önceliklerinden biri olduğunu ifade etti.

Ders Saatlerinde Değişiklik

Bakan Tekin, ders saatlerinde sadeleştirme çalışmalarının gündemde olduğunu belirtti. Yeni müfredatta ders saatlerinde azalma değil, sadeleştirme çalışmalarının yer aldığını vurgulayan Bakan, bu değişikliklerin öğretmenleri etkilemeyeceğini ve kademeli olarak uygulanacağını açıkladı.

Devamsızlık Affı ve Ortak Sınavlar

Devamsızlık konusunda af ya da benzeri bir durumun gündemlerinde olmadığını belirten Bakan Tekin, ayrıca ortak sınav sonuçlarının değerlendirilmesinin eğitim kalitesini artırma adına önemli olduğunu belirtti.

Deprem Bölgesi Eğitim Çalışmaları

Bakan Tekin, tematik liselerin açılmasının devam edeceğini ve bölgesel ihtiyaçlara yönelik okulların kurulmasına olanak tanınacağını ifade etti. Ayrıca, deprem bölgesindeki eğitim çalışmalarına da değinerek, bu bölgelerdeki eğitim altyapısının güçlendirilmesine yönelik adımların atılacağını belirtti.

İlgili Haber  Meb Aöl 2. Dönem Kayıt Tarihleri Güncellendi!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor