Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tübitak 31. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni Konuşması: Bakan Kacır’ın Değerlendirmesi

TÜBİTAK Bilim Olimpiyat Akademisi

TÜBİTAK Bilim Olimpiyat Akademisi Öğretmenlere ve Öğrencilere Yetkinlik Sunuyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Bilim Olimpiyat Akademisiyle öğretmenlere ve öğrencilere akademik kaynaklar, yazılım ve deney setlerini de içeren yetkinliklerini artırmalarına imkan sağlayacak altyapıyı sunduklarını belirtti.

Bilim ve Teknolojide Türkiye’nin Hedefleri

Siyasi ve ekonomik bağımsızlığın yolu bilim ve teknolojide etkin ve yetkin bir ülke olmaktan geçiyor. Bu doğrultuda, Türk astronot ve bilim misyonu ile Türk bayrağını uzayda dalgalandırdıklarını ve eşi benzeri olmayan insansız hava araçları geliştirdiklerini belirtti.

Gençlerin Bilimsel Gelişimine Destek

Bilim olimpiyatlarıyla gençlerin bilimsel gelişimine katkı sağladıklarını ve bilim ve teknoloji dünyasına adım atmalarına imkan tanıdıklarını kaydetti. Ayrıca, coğrafya dalını da ekleyerek uluslararası alanda gençlerin temsilini genişlettiklerini söyledi.

Gençlere Yönelik Destek Programları

Bakanlık, gençlere yönelik birçok destek programıyla onların bilim ve teknoloji dünyasına adım atmalarını teşvik ediyor. Bu programlar arasında burslar, mentorluk destekleri, araştırma projeleri ve staj imkanları bulunuyor. Ayrıca, TEKNOFEST ve Deneyap Teknoloji Atölyeleri gibi etkinliklerle gençlerin teknolojiye ilgilerini artırıyorlar.

Gençlere Projelerle Destek

Sektör Kampüste Programı ile 10 bin üniversite öğrencisini sektör profesyonelleri ile buluşturduklarını ve gençlere girişimcilik imkanı tanıdıklarını belirtti. Ayrıca, lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik burs ve destek programlarıyla 73 binden fazla gence 6,2 milyar lira destek verdiklerini söyledi.

Gençlerin Geleceğine Yatırım

Bakan Kacır, gençlere yapılan yatırımların ülkeden birçok başarılı bilim insanı çıkaracağına inandığını belirterek, gençlere sürekli çalışma, merak, teknolojiyi takip etme ve hayal kurma konusunda tavsiyelerde bulundu. TÜBİTAK’ın, gençlerin ellerinde yükselecek olan Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlayacağını vurguladı.

İlgili Haber  Antalya'da Okullar Tatil Mi, Bugün Okul Yok Mu? Antalya Hava Durumu ve İlçelerindeki Durum!

Bakan Kacır, törende ödül alan gençleri, ailelerini ve hocalarını tebrik etti.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler