Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tüad Yeni Başkanını Belirledi!

Türkiye Araştırmacılar Derneği TÜAD,

Türkiye Araştırmacılar Derneği TÜAD, Yeni Yönetimini Belirledi

Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi

18 Ocak’ta İstanbul’da gerçekleştirilen olağan genel kurulda, Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) yeni yönetimini belirledi. Derneğin yeni yönetim kurulu, veri toplama kurulu, denetleme kurulu, etik kurulu ve disiplin kurulu üyelerinin seçildiği genel kurulda TÜAD Başkanlığına Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik getirildi.

Yönetimdeki Diğer İsimler

TÜAD’ın asbaşkanlığına GfK Türkiye & İsrail Genel Müdürü Kıvanç Bilgeman seçilirken, genel sekreter Kantar Insights Division’dan Hande Beceren, sayman ise Kantar Media Genel Müdür Yardımcı Erdem Tolon oldu. Ayrıca yönetim kurulunda yer alacak diğer isimler ise Publicis Groupe Türkiye Head of DataWise Cihan Bozkuş, Datacredence Kurucusu Çağla Bakış, Eti Kıdemli Tüketici ve Pazar Araştırma Müdürü Didem Ansel, Estima Araştırma ve Danışmanlık Yönetici Ortağı Hasan Tanla, Sia Insight Genel Müdürü Hüseyin Tapınç, Girişim Araştırma Genel Müdürü Taşkın Işık, ThinkNeuro CEO’su ve Uluslararası Final Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yener Girişken oldu.

Sidar Gedik’ten Değerlendirme

TÜAD Başkanı seçilen Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik, sektördeki durumu değerlendirerek, Türkiye’nin araştırma sektöründeki konumunu eleştirdi. Gedik, “Araştırma sektörü olarak uzun yıllardır kurumlara, markalara yol gösteriyoruz. Ürettiğimiz içgörüler ile insanı hızla değişen koşullarda daha iyi anlamak için çalışıyoruz. Araştırma dünyasının buluştuğu ve sektörümüzün kalbinin attığı derneğimize iki yıl süreyle başkanlık edecek olmak benim için gurur verici” dedi.

Gedik ayrıca, “Türkiye araştırma sektörü ekonomik büyüklük olarak hak ettiği yerde değil… Türkiye araştırma sektörü, büyüklük olarak dünyada 45’inci sırada yer alıyor. Bu noktada ülkemizin araştırma sektöründe gidilecek çok yolu olduğu gözler önüne seriliyor. Araştırmanın markalar için bir yatırım kalemi olduğu anlayışını yerleştirmemiz sektörümüz için büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  Şubat Ayı Enflasyonu Yüzde 4,53'e Yükseldi

Yönetim ve gündem konularındaki değerlendirmelerinin yanı sıra, Türkiye’nin araştırma sektöründeki durumunu da ele alan Sidar Gedik, sektörün önündeki zorluklara ve potansiyel gelişim alanlarına vurgu yapıyor. TÜAD’ın yeni yönetimi, sektördeki değişim ve iyileşmeye katkıda bulunmayı hedefliyor.

TÜAD Yönetim 2024

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor