Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tekirdağ’daki Tartışmalı Okulda TÜGVA Yarışmasını Reddeden Eğitimciye Ceza!

Tekirdağ Kapaklı İlçe Milli

Tekirdağ Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Skandal ve Soruşturma: Öğretmenlere Uygulanan Cezalar Tepki Çekiyor

Konuyla İlgili Skandal Gelişmeler

Tekirdağ Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, son dönemde tartışmalı uygulamalara imza atarak gündemde yerini aldı. Karaağaç Atatürk Ortaokulu’nda görev yapan bir öğretmenin, öğretmenler kurulu toplantısında Destekleme ve Yetiştirme Kurs Programı’na ilişkin memnuniyetsizliğini ve idarecilerin işini doğru yapmadığını ifade ettiği için maaşından kesinti ve kınama cezası aldığı ortaya çıktı.

Öğretmenlere Uygulanan Cezalar

Bu öğretmenin şikayeti sonrasında farklı bir ilçedeki okula sürgün edildiği öğrenildi. Aynı okulda görev yapan bir başka öğretmen ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yüksek istişare kurulu (YİK) üyesi olarak görev yaptığı Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) düzenlediği “Kitap Kurdu” adlı yarışmaya öğrencilerinin katılım göstermesini reddetti.

Dini ve Siyasi Unsurlar

Öğretmen, yarışmaya katılmayı reddederek, okul müdürüne “Kitaplarının içeriğinde dini ve siyasi unsurlar bulunduğunu” belirtti. Bunun üzerine Kapaklı Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmene kitapları okumadığı ve yarışmaya katılmama kararını internet araştırması yaparak verdiğini açıkladı.

Eğitim-İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer, söz konusu uygulamalara karşı hukuk mücadelesi başlatacaklarını belirterek, “Bu cezalar hakkını arayan, Türkiye Cumhuriyeti’nin yasalarına sahip çıkan öğretmenleri sindirme çabasıdır. Sendikamız hiçbir üyesini yalnız bırakmayacak, bu uydurma cezalara boyun eğmeyecektir” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber  Gölhisar'da Sevilen Halil Durukan Hayatını Kaybetti

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!