Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tbmm Genel Kurulunda Öğretmen Atamaları Gündemi Oluşturuldu

Parti Önerileri TBMM Genel

Parti Önerileri TBMM Genel Kurulunda Gündemde

CHP, DEM Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi Grup Önerileri Reddedildi

TBMM Genel Kurulu’nda CHP, Demokrat Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Öğretmen atamaları, mülakat uygulamaları ve emeklilerle ilgili konular gündemdeydi.

Saadet Partisi: Öğretmen Atamaları Gecikti

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, 2023 yılında yapılan KPSS’nin ardından öğretmen atamalarının hala yapılmadığını ve yüz binlerce öğretmen adayının atama beklediğini dile getirdi. Öğretmen adaylarının gelecek planlarının belirsizliği üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini vurguladı ve mülakatsız atama yapılması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti: Mülakatsız 100 Bin Öğretmen Ataması

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, “atanamayan öğretmen” ve “mülakat” konularının öğretmenlerin sorunlarının başında geldiğini belirtti. Kaya, mülakatsız 100 bin öğretmen ataması yapılması ve eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adayları için planlama yapılarak arz ve talep dengesinin sağlanması gerektiğini ifade etti.

DEM Parti: Mülakatlar Rezalet

DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, öğretmen atamalarında yapılan mülakatların “rezalet” olduğunu savunarak, bu durumun ciddi sonuçlar doğurduğunu dile getirdi. Gençlerin intihar etmesine sebep olan bu durumun düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

CHP: Emeklilerin Giderleri Yeterli Değil

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, emeklilerle ilgili grup önerisi üzerinde konuşarak, emeklilerin yaşadığı maddi sıkıntıları dile getirdi. Emeklilerin sadece çay ve simit alabilmek için yeterli gelire sahip olmadığını belirterek, bu konuda çözüm bulunmasını talep etti.

İlgili Haber  Öğrencinin Dayısı Kadın Öğretmene Saldırdı: Öğretmene Şiddet Bitmiyor!

Kabul Edilmeyen Öneriler

Yapılan oylamalarda CHP, DEM Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin önerilerinin kabul edilmediği bildirildi. Genel Kurulda daha sonra sağlık alanında düzenlemeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmelerine geçildi.

DEM Parti İYİ Parti Politika Güncel Haberler

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!