Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tatilde de Öğrencileri Hedef Alan Diyanet

Diyanet, tatilde de öğrencileri


Diyanet, tatilde de öğrencileri hedef aldı


Diyanet, tatilde de öğrencileri hedef aldı

Diyanet İşleri Başkanlığı, öğrencilere yönelik projeyle tartışma yarattı

Diyanet İşleri Başkanlığı, ara tatilde öğrencilere yönelik bir proje başlattı. Bu proje kapsamında öğrencilere camide kılınan namazlar için puan dağıtıldı. Proje, kamuoyunda ve sosyal medyada geniş tepki çekti.

Proje Detayları ve Tepkiler

Proje kapsamında Sabah namazı 30 puan, öğle namazı 15 puan, ikindi namazı 15 puan, akşam namazı 15 puan ve yatsı namazı 25 puan olarak belirlendi. Ayrıca, çocuğun yanında getirdiği yakın birinin namaza katılması durumunda 5 puan ekstra verildi. Bu durum, öğrencilerin ödüllendirilmesi olarak lanse edildi fakat birçok kişi tarafından eleştirildi.

Rize İl Müftülüğü ve Sakarya Geyve İlçe Müftülüğü’nün proje kapsamında camide ödüllendirilen öğrencilere yönelik sosyal medyada paylaşımları tepki çekti. Görüntülerde çocukların camide namaz kılarken ve hediyeler alırken yer alması, projeyle ilgili eleştirilere neden oldu.

Diyanet’in Açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, projeyle ilgili yapılan eleştirilere karşılık olarak henüz bir açıklama yapmadı. Ancak proje, öğrencilerin dini ritüellere ödüllendirilmesi konusunda toplumda ve sosyal medyada geniş bir tartışma başlattı.

Benzer Konular

Bu proje, son dönemde eğitim ve dini meselelerin harmanlandığı birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Özellikle çocukların dini eğitim ve uygulamalar konusundaki tartışmalar gündemde yer almaya devam ediyor.


İlgili Haber  Üniversite Hayallerine %156 Oranında Zam: Gerçeklikten Uzaklaşan Maliyetler

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MSÜ 2024 SINAV YERLERİ AÇIKLANDI!
Sıradaki Haber Msü Sınav Yerleri Açıklandı! Giriş Belgesi Nasıl İndirilir?