Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tatil Dönüşü Çocukların Bıkkınlığına Sebep Olabilir!

Öğrencilere Yarıyıl Tatili Sonrası

Öğrencilere Yarıyıl Tatili Sonrası Tavsiyeler

Öğretmen Süleyman Beledioğlu’nun Uyarıları

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim alan 20 milyon 481 bin öğrenci, 22 Ocak Pazartesi günü yarıyıl tatiline girdi. 2 Şubat Cuma günü tamamlanacak yarıyıl tatil öncesi Öğretim Görevlisi Süleyman Beledioğlu, öğrencilere dikkat etmeleri gereken konular hakkında uyarılarda bulundu.

Aktivite ve Hobi Dengesi

Süleyman Beledioğlu, yarıyıl tatilini sadece aktivite, hobi ve iletişimle geçirmenin metabolik dinlenmeye aykırı düştüğünü belirtti. Çocukların tatilin son haftasında ders konularına göz atarak okula dönüşte beyinlerini ve zihinlerini ısıtmaları gerektiğini vurguladı. Aşırı derecede aktivite ve hobiye kapılmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Kitap Okumanın Önemi

Beledioğlu, kitap okumanın modern ve gelişmiş bir dinlenme şekli olduğunu belirterek, bu süreçte çocukların aileleriyle daha fazla vakit geçirmelerini önerdi. Kitap okumanın beyin için önemli bir dinlendirme yöntemi olduğunu dile getirdi.

Öğrencilere Tavsiyeler

Yarıyıl tatili dönüşü öğrencilere sıkı ders yoğunluğuyla başlamamaları konusunda uyarılarda bulunan Beledioğlu, derslere önceden çalışarak giden öğrencilerin daha başarılı olacaklarını belirtti. Ayrıca LGS ve YKS adaylarına sosyal medyada dikkatli olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Veli Tavsiyeleri

Beledioğlu, velilere kaygı ve endişelerin öğrencileri olumsuz etkilediğini, bu nedenle öğretmenlerle sık sık görüşerek destek almalarını önerdi. Aşırı beklenti baskısı, stres ve kaygının öğrencileri olumsuz etkilediğini belirtti.

Eğitim Takvimi

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın yarıyıl tatili 2 Şubat Cuma günü tamamlanacak ve ikinci dönem 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak. LGS ve YKS tarihleri de belirtildi.

İlgili Haber  Greenpower 3. Çeyrek Gelirlerinde Düşüş Yaşarken Okul Otobüslerine Odaklanıyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler