Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tabiat Okulu’nda 9 Bin 500 Öğrenci Eğitim Aldı İhlas Haber Ajansı

Samsun’da Köy Okullarının Yaşam

Samsun’da Köy Okullarının Yaşam Merkezine Dönüştürülmesi Projesi’nde 9 Bin 500 Öğrenci Eğitim Aldı

Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu’nda Eğitim Faaliyetleri

Samsun’un Köy Okullarının Yaşam Merkezine Dönüştürülmesi Projesi kapsamında Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu’nda bugüne kadar 9 bin 500 öğrenci eğitim almıştır. Atıl durumdaki okulların yaşam merkezine dönüştürülmesiyle öğrencilere çeşitli eğitimler verildi.

Toplantıda Paylaşılan Bilgiler

Samsun Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleşen toplantıda, proje aşamaları ve gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. Samsun İl Milli Eğitim Müdür Vekili Celalettin Sula, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik ve okul öğretmenleri/atölye liderleri, okulun çalışmaları hakkında Vali Tavlı’ya bilgi verdi.

Proje Hedefleri ve Eğitim İçeriği

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Köy Okullarının Yaşam Merkezine Dönüştürülmesi Projesi kapsamında hayata geçirilen Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu, öğrencilerin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Okulda matematik ve tabiat eğitimlerinin yanı sıra öğrencilerin değerlerini derinlemesine tanımalarına ve tabiatla iç içe bir ortamda bulunmalarına olanak sağlanmaktadır.

Öğrenci Katılımı ve Sayıları

Okulda uzun dönem eğitimlerinde ilkokul 4. sınıf öğrencilerine haftada 1 gün olmak üzere toplamda 24 saatlik matematik ve tabiat eğitimleri verilmektedir. Ayrıca günü birlik eğitimlerle okul öncesi ve ortaöğretim seviyesi öğrencilere de eğitim imkanı sunulmaktadır. Haziran 2022’den bugüne kadar yaklaşık 9 bin 500 öğrenciye okulda eğitim verildiği bildirilmiştir.

İlgili Haber  Eğitim Sistemimizdeki Doğrular ve Yanlışlar

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.