Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Swiftonomi Freni: Yapay Zekâ Tacizine Karşı 5.7 Milyar Dolarlık Çözüm

Taylor Swift Krizi –

Taylor Swift Krizi – Sahte Yapay Zekâ Görüntüleri Sosyal Medyayı Salladı

Amerika, Taylor Swift kriziyle sarsılıyor. 25 Ocak’tan bu yana 12 Grammy ödüllü 34 yaşındaki şarkıcının yapay zekâ tarafından üretilen sahte müstehcen görüntüleri sosyal medyada yayıldı. Görüntüler, 47 milyon kez izlendi ve tepkiler çığ gibi büyüdü. Beyaz Saray devreye girerek yasal önlemler için çalıştıklarını açıkladı.

Yasal Düzenlemeler Yolda

Swift krizine Kongre de sessiz kalmadı. 6 Cumhuriyetçi Kongre üyesi, yapay zekâ dolandırıcılığına karşı federal düzenlemeler öngören bir yasa tasarısını sunarak Swift’e sahip çıktı. Yasa yakın zamanda Kongre’den geçmesi bekleniyor.

Swift Ekonomisi

Kendi Ekonomisini Yarattı

Amerika’da “Swiftonomi” olarak adlandırılan Swift ekonomisi, Swift’in konserleriyle milyarlarca dolarlık bir ekonomik etki yarattığını gösteriyor. Özellikle ülke için bir şarkıcıdan çok daha fazla olan Swift’in sahte görüntüler krizi, yapay zekâ dolandırıcılığına karşı yasal düzenlemelerin getirilmesini hızlandırdı.

Ekonomik Etki

Taylor Swift’in Eras Turu, ülkede milyarlarca dolarlık tüketici harcaması ve binlerce kişiye istihdam olanağı sağladı. Bu etki, yapay zekâ tarafından üretilen sahte görüntülerin yarattığı krizle birlikte daha da önem kazanmış durumda.

Swiftonomi

Swift’in konserlerinin ekonomik etkisi, ülke genelinde yüz milyonlarca dolarlık harcamaları ve binlerce kişiye sağladığı istihdamı kapsıyor. Bu ekonomik etki, Swift’in hayran kitlesi üzerindeki güçlü etkisiyle de ilişkilendiriliyor.

Tasarı Beklentisi

Yapay zekâ dolandırıcılığına karşı alınacak yasal düzenlemeler, ülkede ve sanat dünyasında büyük bir dönüşüm yaratabilir. Gerçekleştirilecek düzenlemelerin kapsamlı ve etkili olması bekleniyor.

İlgili Haber  Çağla Şıkel’in Ablası Berna Şıkel Evlendi! Sürpriz Nikah Şahidi...

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Asena, Oryantalliğa Dair Çarpıcı Açıklamalarda
Sıradaki Haber Evlenerek Almanya’ya Giden Asena: Sözleriyle Olay Yarattı!