Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şubat Ayında 7 Tahvil İçin Düzenlenecek Hazine İhalesi

Hazine, Şubat Ayı İçin


Hazine, Şubat Ayı İçin İhale Programını Açıkladı

Hazine’nin İhale Programı

Hazine, Şubat ayında 7 tahvil için ihale düzenleyeceğini, 2 kira sertifikasını ise doğrudan satacağını açıkladı. Ayrıca, bir euro cinsi devlet tahvili, euro cinsi kira sertifikası, bir altın tahvili ve altına dayalı kira sözleşmesinin doğrudan satılacağı belirtildi.

Mart ve Nisan Programı

Hazine’nin 3 aylık programına göre, Mart’ta 7 ihale düzenlemeyi ve 1 kira sertifikasını doğrudan satmayı, Nisan’da 7 ihale düzenleyerek, 1 kira sertifikasını doğrudan satmayı planlıyor.

Önemli Tarihler ve Detaylar

Hazine’nin Şubat ayındaki programı detaylarıyla açıklandı. 6 Şubat’ta euro cinsi devlet tahvili ve kira sertifikasının doğrudan satışı yapılacak. 12 Şubat’ta ise farklı vadelerde yeni tahviller piyasaya sunulacak. Aynı tarihlerin yanı sıra 13 Şubat Salı günü de farklı vadeli tahvillerin satışı gerçekleştirilecek.

Ödeme Planları ve Strateji

Hazine’nin Şubat ayında toplam iç borç ödemesinin detayları ve planlanan iç borçlanma miktarı belirlendi. Şubat, Mart ve Nisan aylarında iç borç servisi karşılığı iç borçlanma miktarlarına ilişkin strateji raporu yayımlandı.

-İç Borç Ödemeleri-

Hazine’nin Şubat ayında toplam 200 milyar 38 milyon TL seviyesinde bir ödemesi bulunuyor. Ödemelerin dağılımı ise piyasaya ve kamu kuruluşlarına yapılacak.

Hazine, Şubat, Mart ve Nisan aylarında toplam 375,5 milyar TL iç borç servisine karşılık, 541,1 milyar TL’lik iç borçlanma yapmayı planlıyor.

Kaynak: Foreks.com


İlgili Haber  Avrupa Seyahat Devi Londra Borsası'ndan Ayrılıyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


***KLVKS*** KALKINMA YATIRIM VARLIK KİRALAMA
Sıradaki Haber Klvks Kalkınma Yatırım Varlık Kiralama A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide Olmayan)